رئیس اتحادیه آهن فروشان در گفتگو با تجارت‌نیوز:

آخرین وضعیت بازار آهن / قیمت آهن چه تغییری کرده است؟

آخرین وضعیت بازار آهن / قیمت آهن چه تغییری کرده است؟

رئیس اتحادیه آهن فروشان می‌گوید: وضعیت ساخت و ساز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به شدت کاهش یافته است. همین موضوع باعث شده که قیمت آهن در یک هفته اخیر ثابت بماند.

رئیس اتحادیه آهن فروشان در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت آهن در بازار گران شده است یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: شیوع ویروس کرونا باعث شد که ساخت و ساز مسکن راکد شود. ساختمان تنها صنعتی است که با ۱۲۰ صنعت دیگر در ارتباط است. چنانچه بازار مسکن رونق بگیرد وضعیت ۱۲۰ رسته صنعتی نیز رونق خواهد گرفت در غیر این صورت با راکد شدن وضعیت ساخت و ساز صنایع وابسته به این حوزه نیز به رکود عمیق فرو می‌رود. وضعیت ساخت و ساز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به شدت کاهش یافته است. همین موضوع باعث شده که قیمت آهن در یک هفته اخیر ثابت بماند.

محمدرضا رستگار افزود: طی روزهای گذشته معامله فلزات و شمش از بازار باطل شد. همین عامل منجر به آن شد که قیمت آهن در بازار دچار نوسان شود. متاسفانه با عرضه آهن به بورس کالا قیمت آهن به یک باره نوسان‌های شدیدی گرفت، این در حالی است که سود ناشی از نوسان قیمت آهن را دلالان به جیب می‌زنند. به دلالان بازار آهن هشدار می‌دهیم که چنانچه قرار باشد قیمت آهن مثل هفته‌های گذشته به یک باره اوج بگیرد آنها را به دستگاه‌هاس مسئول معرفی کنیم.

او اظهار کرد: به طور کلی خرید و فروش آهن نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بازار کاهش یافته است. هم اکنون قیمت میلگرد هفت هزار تا هفت هزار و ۳۰۰ تومان است که علت تغییر این قیمت‌ها به سایز میلگردها ارتباط دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند