آخرین وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان از زبان رئیس قوه قضائیه

آخرین وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان از زبان رئیس قوه قضائیه

ابراهیم رئیسی گفت: پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان در دادگستری مورد رسیدگی قرار گرفت و قریب به ۲۰ متهم داشت که در دادگاه مجرم شناخته شدند و احکام سنگینی برای آنها صادر شد و بخشی از مبالغی که از به یغما رفته بود، با حکم دادگاه بازگشت و بخشی دیگر با قدرت باز خواهد گشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قوه قضاییه اظهار کرد: خصوصی سازی یا تجاری کردن آموزش و پرورش از آسیب‌ها و آفت هایی است که عزیزان دلسوز ما در این جلسه به آن اشاره کردند.

وی با اشاره به پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: این پرونده در دادگستری مورد رسیدگی قرار گرفت و قریب به ۲۰ متهم داشت که در دادگاه مجرم شناخته شدند و احکام سنگینی برای آنها صادر شد.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: مبالغی که به یغما برده شده بود، بخشی از آن با حکم دادگاه برگشته و بخش دیگر آن هم به صندوق ذخیره فرهنگیان با قدرت برگشت داده خواهد شد تا حق این قشر مظلوم ضایع نشود.

رئیسی در ادامه با تاکید بر اینکه در سال جهش تولید باید به سخن تولیدکننده و کارگر توجه کرد، گفت: کارگر نقش محوری در جهش تولید دارد و باید موانع تولید کننده را برطرف کنیم. بنای همه دستگاه ها در کشور باید این باشد که موانع تولید برطرف شود. شنیدن سخنان آنها و پیگیری در این رابطه بسیار موثر است. خود اینها حرف‌شان این است که نفس گفتن به اینکه ما حمایت می کنیم، کافی نیست و باید در عمل اتفاق بیفتد و قطعا پیگیری شود.

وی افزود:‌ به سازمان بازرسی عرض کردم و باز هم تاکید می کنم، آن که باید برای پرستاران و کارگران و تولید کننده انجام دهیم، آن است که ظرفیت های قانونی که تصویب شده پر اجرا و پیگیری شود تا عملیاتی شود.

رئیسی ادامه داد: در رابطه با فضای کسب و کار قانون داریم و قانون حمایت از کسب و کار باید کامل اجرا شود و نفس تصویب قانون در میدان عمل اگر اجرایی شود، اثارش در فضای کسب و کار و جهش تولید و در حمایت از کارگر ظاهر می شود.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند