آلودگی هوای تهران در شرایط بسیار ناسالم!

آلودگی هوا+تجارت نیوز

بعد از گذشت یک هفته از آلودگی هوای تهران همچنان میزان آلودگی در شرایط بسیار ناسالم قرار دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بعد از گذشت یک هفته از آلودگی هوای تهران همچنان میزان آلودگی در حال افزایش است و در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد.

بر اساس این گزارش امروز 23 آذر 1401 آلودگی هوای تهران همچنان صعودی است و از شاخص ۱۷۷ به ۲۰۰ رسید.
گفتنی است در زمان حاضر کیفیت هوای شهر تهران با شاخص 200 در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های جامعه و در آستانه وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد. در این شرایط همه افراد جامعه در معرض مخاطرات ناشی از آلودگی هوا قرار می‌گیرند و گروه‌های حساس ممکن است دچار عوارض شدید‌تری شوند.

با قرارگیری شاخص کیفیت هوا در محدوده 201 تا 300 احتمال بروز عوارض جدی بر سلامت افراد جامعه افزایش می‌یابد.

متأسفانه در شرایطی که ساعت‌هاست شاخص کیفیت در وضعیت بسیار بدی قرار دارد، طبق اعلام استاندار تهران، ادارات و مدارس تهران برقرار است و شهروندان مجبور به تنفس در این هوای خفه‌کننده هستند.

این در حالی است که بر اساس گزارش هواشناسی از عصر امروز انتشار این گردو غبار مجدداً افزایش پیدا می‌کند و قطعاً تا پایان روز جاری بازگشت کیفیت هوا به وضعیت عادی رخ نمی‌دهد.

شایع ترین بیماری ها در آلودگی هوا

با توجه به گزارشات موجود آلودگی هوای تهران می‌تواند بیشتر باعث ایجاد بیماری‌های تنفسی، سکته مغزی یا سرطان ریه شود همچنین می‌تواند بر سایر قسمت‌های بدن هم مانند قلب تأثیر بگذارد.

افرادی که هوای آلوده تنفس می‌کنند ممکن است دچار علائم مختلفی شوند. این علائم با توجه به حساسیت هر فرد نسبت به آلودگی هوا متفاوت است.علائم کوتاه‌مدت بیماری‌های ناشی از آلودگی هوای تهران عبارت‌اند از:

سوزش چشم
خس‌خس سینه یا مشکل در تنفس
تحریک و التهاب مجاری تنفسی (سرفه)
تنگی نفس، به‌ویژه در هنگام فعالیت بدنی
شدت این علائم به سلامت فرد و میزان آلودگی که در معرض آن قرار دارد بستگی دارد. قابل توجه است که استفاده نادرست از برخی داروها می‌تواند علائم آلودگی را بدتر کند.

منبع:تسنیم

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند