آزادی تمام دانشجویان دانشگاه تهران تا سه روز آینده

دانشجویان

معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: تا سه روز آینده هیچ دانشجویی از دانشگاه تهران به خاطر ناآرامی‌های اخیر در بازداشت نخواهد ماند.

به گزارش تجارت‌نیوز، «علیرضا وجهی» معاون دانشجویی دانشگاه تهران در پاسخ به سوالی درباره وضعیت دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران در پی ناآرامی‌های اخیر، گفت: اکثر دانشجویان دانشگاه تهران که در طول دو هفته اخیر توسط مراجع مسئول بازداشت شده بودند، آزاد شده‌اند.

دبیر کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت‌شده دانشگاه تهران تاکید کرد: بیشتر دانشجویانی که توسط مراجع مسئول بازداشت می‌شدند، پس از ساعاتی به دانشگاه یا خانواده‌شان سپرده می‌شدند.

وی با بیان اینکه کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت‌شده دانشگاه تهران در تمام روز‌های تعطیل نیز پیگیری آزادی دانشجویان بودند، اعلام کرد: در روز پنجشنبه و جمعه هم به لطف خدا تعدادی از دانشجویان آزاد شدند.

او اظهار کرد: بر اساس صحبت و هماهنگی که با مسئولین و مراجع مربوطه بعمل آمده است تا سه روز آینده، هیچ دانشجویی از دانشگاه تهران بخاطر ناآرامی‌های اخیر در بازداشت نخواهد بود.

آزادی دانشجویان علامه، شریف و تهران

شب گذشته جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های علامه طباطبایی و صنعتی شریف آزاد شدند.
به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، با پیگیری‌های مسئولین دانشگاه صنعتی شریف ۱۳ تن از دانشجویان بازداشت‌شده، شب گذشته (۱۴ مهرماه) آزاد شده و به منزل و خوابگاه خود بازگشتند. عمده دانشجویان بازداشتی شب گذشته دانشگاه شریف آزاد شدند.

اکثر دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران آزاد شده‌اند. هم‌چنین با پیگیری‌های دانشگاه علامه طباطبایی، ۵ تن از دانشجویان این دانشگاه نیز آزاد شده‌اند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند