آغاز ثبت‌نام طرح ملی مسکن در پرند و پردیس از ۳۰ آذر

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان تهران در شهرهای جدید پرند و پردیس ۳۰ آذر آغاز می‌شود، همچنین و اگر متقاقضی زیاد باشد هشتگرد هم اضافه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود محمودزاده، با اشاره به اینکه برای کلان‌شهرها، زمین برای اجرای طرح اقدام ملی در شهرهای جدید پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: زمان ثبت‌نام همه استان‌ها مشخص شده است و ۳۰ آذر زمان ثبت‌نام طرح ملی مسکن در استان تهران است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد طرح‌های اقدام ملی مسکن به صورت مشارکتی است، گفت: تهرانسر مشارکتی است به این مفهوم که دولت و بخش خصوصی در این منطقه مسکن می‌سازند و برای اینکه بتوان در این طرح‌ها ثبت نام کرد باید ساخت و ساز صورت گیرد تا هم سهم دولت و هم قیمت تمام شده مشخص شود.

وی ادامه داد: در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام طرح‌های مشارکتی صورت نمی‌گیرد و در مراحل بعد ثبت نام این طرح‌ها آغاز می‌شود. این طرح‌ها به صورت اقساط ۵ ساله است و برای متقاضیان ارزش افزوده نیز به همراه دارد.

محمودزاده ادامه داد: برای کاهش قیمت تمام شده در طرح‌های مشارکتی سعی کردیم با ابزارهایی چون خرید یکپارچه مصالح ساختمانی و بازار تهاتر، قیمت ساخت را کاهش دهیم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: فعلا ثبت‌نام طرح ملی مسکن در پرند و پردیس است و اگر متقاقضی زیاد باشد هشتگرد هم اضافه می‌شود.

وی درباره واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر، گفت: در شرایط فعلی در هیچ کدام از استان‌ها مسکن مهر فاقد متقاضی وجود ندارد. در تفاهم نامه‌هایی که با دستگاه‌هایی، چون وزارت دفاع، کمیته امداد و بهزیستی داشتیم این واحدها تحویل داده شد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند