آغاز جشنواره رمضانی «شهر خدا» در برج میلاد تهران

آغاز جشنواره رمضانی «شهر خدا» در برج میلاد تهران

مدیرعامل برج میلاد از آغاز جشنواره رمضانی «شهر خدا» همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: جشنواره رمضان در برج میلاد با شروع ماه مبارک رمضان از افطار تا سحر در یادمان ملی برگزار می‌شود.

علی درویش‌پور با حضور در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه‌های برج میلاد در ماه رمضان گفت: برنامه‌های ماه رمضان با استهلال ماه از بلندترین نقطه شهر تهران با حضور ستاره‌شناسان، منجمان و کارشناسان حرفه‌ای رصد، در تراز ۲۹۹ آغاز و با برنامه‌های متنوع در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تا پایان ماه مبارک ادامه خواهد یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر عامل برج میلاد از کتابت قرآن کریم در طول ایام جشنواره توسط هنرمندان برجسته خوشنویسی کشور و تلاوت آیات قرآن کریم در محافل انس، جلسات و مباحث شرعی و افطاری ساده در برج میلاد تهران اشاره کرد و گفت: در ضلع غربی برج میلاد و در مجاورت پل معلق بازی‌های شادی همچون بانجی جامپینگ و تشک هیجانی مستقر شده‌ تا خانواده‌ها بتوانند از آن استفاده کنند.

درویش‌پور با بیان اینکه شهر مشاغل در ضلع شرقی برج میلاد طراحی و آماده شده است تا کودکان هم سهمی از جشنواره بزرگ رمضان داشته باشند، افزود: دهکده اقوام ایرانی به مناسبت جشنواره رمضان در برج میلاد افتتاح می‌شود تا اقوام ایرانی فرصتی دیگر برای ارائه هنر، صنایع دستی و سبک زندگی‌شان داشته باشند و درصدد آن هستیم که خانه اقوام ایرانی نیز در برج میلاد برای ترویج فرهنگ و سبک زندگی هر استان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه تلاش‌مان بر معرفی جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و… اقوام است، گفت: اقوام مختلف در یک جدول زمان‌بندی مشخص به ارایه دستاوردهای خود می‌پردازند که اولین استان سیستان و بلوچستان است و سایر استان‌ها نیز به نمایش جاذبه‌های استانی خود می‌پردازند.

درویش‌پور به ویژه برنامه‌های برج میلاد در ایام رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: نمایشگاه نمایه‌هایی از ایام رحلت و شخصیت امام خمینی (ره) با مشارکت بنیاد حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) در تراز ۲۸۰ برج میلاد و نشست شاعران آیینی و مرثیه سرایی به مناسبت ایام رحلت حضرت خدیجه (س) نیز از جمله برنامه‌های برج میلاد در یکی از شب‌های ماه مبارک رمضان است.

وی به اهمیت سنت حسنه اکرام ایتام اشاره کرد و افزود: از اولین شب‌های ماه مبارک رمضان گروهی از ایتام میهمانان ویژه برج به صرف افطاری و بازدید از برج میلاد هستند که این میهمانان کوچک از طرف خیریه‌های معتبر به معاون فرهنگی و گردشگری برج معرفی شده و همانجا شرایط ویژه‌ای جهت میزبانی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

وی در مورد ویژه برنامه‌های شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیز با بیان اینکه نورافشانی آسمان برج در دستور کار قرار دارد، افزود: همچنین در این ایام نمایشگاه گل و گیاه با هدف ترویج نوع نگاهی متفاوت به زندگی آپارتمانی و آموزش نگهداری گل‌های آپارتمانی در سالن A ، نمایشگاه گیاهان دارویی و همچنین شناسایی مزاج شناسی و رونق طب سنتی در سالن B برگزار می‌شود.

درویش‌پور با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم روزانه حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر از برنامه برج در ماه رمضان بازدید کنند، گفت: یکی از انتقادات مراجعین به برج مشکل کمبود پارکینگ است که باید بگویم هدف ما میزبانی شایسته از همشهریان است که برهمین اساس علاوه بر استفاده از ظرفیت پارکینگ طبقانی، وی‌ای‌پی و همچنین زمین‌های اطراف با بیمارستان میلاد و دانشگاه علوم پزشکی رایزنی شده تا نسبت به استفاده از پارکینگ‌ها اقدام شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد تا محیط برج تبدیل به پاتوق شود و می‌بایست شان برج رعایت شود، افزود: جشنواره رمضان در برج میلاد با شروع ماه مبارک رمضان از افطار تا سحر در یادمان ملی برگزار می‌شود.

 

منبع:ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند