موضوعات داغ:

آغاز همکاری عربستان و بریتانیا در صنعت پتروشیمی

آغاز همکاری عربستان و بریتانیا در صنعت پتروشیمی

عربستان و بریتانیا در ساخت بزرگترین مجموعه تبدیل نفت خام به محصولات شیمیایی جهان همکاری می‌کنند.

غول نفتی عربستان سعودی، آرامکو و شرکت پتروشیمی سابک عربستان در تاریخ پنجشنبه 17 اسفند ماه از عقد قراردادی با گروه ارائه‌دهنده خدمات انرژی بریتانیایی وود (Wood Group) برای ساخت و توسعه بزرگترین مجموعه یکپارچه تبدیل نفت خام به محصولات شیمیایی (COTC) جهان در عربستان خبر دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس این گزارش، گروه وود این مجموعه 20 میلیارد دلاری را توسعه می دهد و خدمات طراحی، مهندسی پایه و مدیریت پروژه این طرح را در طول کلیه عملیات مهندسی، تامین تدارکات و فازهای ساخت‌وساز بر عهده دارد.

این گروه همچنین متعهد به توسعه مجموعه یادشده خواهد بود که انتظار می رود روزانه 400 هزار بشکه و سالانه 9 میلیون تن محصولات شیمیایی و مواد نفتی پایه (base oils) را فرآوری کند.

این توافقنامه با دیدار محمد بن‌سلمان، شاهزاده عربستان سعودی، از بریتانیا همزمان شد.

تفاهمنامه یادشده همچنین به دنبال امضای یادداشت تفاهم سعودی آرامکو و سابک در ماه نوامبر سال 2017 میلادی برای مشارکت در توسعه این مگاپروژه، به امضاء رسید.

محدوده این قرارداد بیشتر شمال نهایی‌سازی پروژه، انتخاب تامین‌کننده فناوری‌های مورد نیاز، به روز سازی جنبه‌های اقتصادی طرح و اجرای عملیات طراحی و مهندسی پایه است.

امین ناصر، رئیس و مدیر عامل سعودی آرامکو، می‌گوید: سرمایه‌گذاری اخیر به عربستان سعودی این امکان را می‌دهد تا مطابق برنامه راهبردی خود، بیشترین بازگشت را از سرمایه‌گذاری در منابع هیدروکربنی داشته باشد.

 

منبع: پایگاه اینترنتی عرب نیوز

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند