آغاز پرداخت دلار ۴۲۰۰ تومانی به تولیدکنندگان لوازم خانگی – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند

آغاز پرداخت دلار ۴۲۰۰ تومانی به تولیدکنندگان لوازم خانگی

طحان پور

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی گفت: بانک مرکزی پرداخت ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه تولید لوازم‌خانگی را آغاز کرد.

محمد طحان‌پور اظهار کرد: بر اساس مذاکره صورت‌گرفته با بانک مرکزی، اعطای ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه تولید لوازم‌ خانگی در کشور آغاز شده است و بر اساس نیاز تولیدکنندگان گشایش اعتبار صورت می‌گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی تاکید کرد که براساس اعلام بانک مرکزی هر تولیدکننده لوازم خانگی که نیاز به واردات موارد اولیه دارد بانک مرکزی ارز مورد نیاز وی را با قیمت ارز رسمی تامین می‌کند.

طحان‌پور درباره شرایط واردات لوازم خانگی خارجی گفت: ارز مورد نیاز واردات کالاهای آماده در اولویت دوم قرار گرفته است و در حال حاضر برای واردات آنها اعطا نمی‌شود تا بعدا به امور آنها پرداخته شود.

وی تصریح کرد: عدم اختصاص مقطعی دلار برای واردات مواد اولیه تولید باعث شده بود که برخی کارخانه‌ها اظهار نگرانی کنند که تنها برای یک ماه امکان تولید دارند و در صورتی که این روند ادامه پیدا می‌کرد منجر به تعطیلی آنها می‌شد.

بنابراین گزارش عدم تامین ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه تولید لوازم‌خانگی باعث گرانی محصولات و سردرگمی در بازار مصرف‌ شده بود.

 

منبع:تسنیم

نظرات