ثبت نام سرشماری اینترنتی از مرز ۸۷۳ هزار خانوار گذشت

رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد: بر پایه آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه سرشماری اینترنتی تا ساعت ۶ صبح یکشنبه ۸۷۳ هزار و ۲۴۴ خانوار ثبت نام کردند که ۲ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۵۳۶ نفر را دربر می گیرد.«امیدعلی پارسا» افزود: اطلاعات موجود نشان می دهد به تدریج روند استقبال خانوارها از ثبت

390747_581.jpgرئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد: بر پایه آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه سرشماری اینترنتی تا ساعت ۶ صبح یکشنبه ۸۷۳ هزار و ۲۴۴ خانوار ثبت نام کردند که ۲ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۵۳۶ نفر را دربر می گیرد.
«امیدعلی پارسا» افزود: اطلاعات موجود نشان می دهد به تدریج روند استقبال خانوارها از ثبت نام اینترنتی افزایش یافته و انتظار می رود این استقبال بیشتر شود.

وی یادآوری کرد: در دوران پس از انقلاب سرشماری ها به شکل حضوری و ثبت میدانی بود اما اکنون برای نخستین بار به شیوه اینترنتی این برنامه دنبال شده است.

به گفته پارسا، سرشماری اینترنتی تا بیست و چهارم مهرماه جاری در کشور ادامه می یابد و چنانچه ۳۵ درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد.

پارسا گفت: براساس برنامه ریزی از بیست و پنجم مهر تا بیست و پنجم آبان ماه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با تبلت انجام می شود.

رئیس مرکز آمار ایران از مردم خواست پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ کنند تا هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آنها با ارایه آن دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.

تاکنون شهروندان استان های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، کردستان، یزد و آذربایجان شرقی بیشترین مشارکت را در ثبت نام اینترنتی داشته اند و استان های همدان، گلستان، لرستان، قزوین، خوزستان و البرز نیز در پایین فهرست قرار دارند.

براساس برنامه ریزی انجام شده، یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری در قالب اینترنتی مشارکت کنند، با انجام قرعه کشی از جایزه ۱۰ میلیون ریالی برخوردار می شوند.

تاکنون دو مرحله قرعه کشی بین خانوارهای ثبت نام شده در سرشماری اینترنتی انجام شده که در مرحله نخست ۵۰ خانوار و در مرحله دوم نیز ۱۰۰ خانوار از شهرهای مختلف کشور برنده جایزه ۱۰ میلیون ریالی شدند.

خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir وارد کنند.

براساس پیش بینی صورت گرفته، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه امسال و نتایج تفصیلی آن مردادماه ۱۳۹۶ منتشر می شود.

هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال ۱۳۹۰ با بسیج نزدیک به ۱۱۴ هزار نفر مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در ۳۱ استان، یک هزار و ۱۳۹ شهر و ۹۶ هزار و ۵۴۹ آبادی کشور انجام شد.

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید