تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آیا واریز وام کرونا ادامه دارد؟

تجارت نیوز

مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا پنجشنبه گذشته برای 4.6 میلیون نفر واریز شده است، بسیاری از متقاضیان از عدم دریافت این وام می‌گویند. آیا واریزی‌ها ادامه دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که قرار بود واریز وام کرونا در دهه سوم آذر ماه انجام شود، ظهر روز پنجشنبه برخی از مردم از دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا خبر دادند.

پس از ساعاتی بانک مرکزی این موضوع را تایید و اعلام کرد: بخش اول وام کرونا یک هفته زودتر از موعد به حساب چهار میلیون و ۶۶۰ هزار خانوار واریز شد.

همچنین حدود دو هزار نفر از متقاضیان هم به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطا‌ها شامل این وام نشده‌اند.

پس از اعلام این خبر، بسیاری از متقاضیانی که این یک میلیون تومان برایشان واریز نشده بود، گلایه‌مند بودند که چرا علی‌رغم واجد شرایط بودن مشمول نشده‌اند.

طبق اعلام وزارت کار 11 میلیون نفر برای واریز وام یک میلیون تومانی شناسایی شده‌اند اما براساس اطلاعیه بانک مرکزی این وام به ۶/۵ میلیون نفر تعلق گرفته، مهم‌ترین سوال متقاضیان این است که آیا واریزی‌ها ادامه دارد؟

شهرزاد دانشمندی، مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از ادامه واریزی‌های وام کرونا خبر داده است.

به گفته او، در صورت ارسال لیست یارانه‌بگیران معیشتی بعدی که فاقد درآمد ثابت هستند از سوی «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در مراحل بعدی تسهیلات یک میلیون تومانی به افراد جدید هم تعلق خواهد گرفت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند