در گفتگوی تجارت‌نیوز با یک کارشناس بورسی مطرح شد:

پیش‌بینی آینده کوتاه‌مدت بورس / بورس کی مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی آینده کوتاه‌مدت بورس / بورس کی مثبت می‌شود؟

در حالی که پیش‌بینی‌ها حاکی از متعادل شدن بازار امروز و هفته جاری بود، شاخص کل بازار سهام امروز 26 هزار واحد ریزش داشت. اما بورس در ادامه بازار چه روندی را طی می‌کند؟

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: با توجه به افت چشم‌گیری که سهام داشته است باید منتظر ماند تا سهم‌ها کمی دست‌به دست شود تا ارزش معاملات بیشتر شود.

وی افزود: این دست به دست شدن سهام باعث می‌شود تا صف‌های فروش تخلیه شوند و از جو هیجانی بازار کاسته شود همچنین اگر تقاضا بتواند عرضه را تخلیه کند می‌توانیم شاهد تخلیه جو روانی و متعادل شدن بازار باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظرم فعلا تقاضا خوب بوده و یک سری از سهم‌ها صف‌های فروش‌شان جمع شده یا حجم آنها کاسته شده است، فقط باید به ادامه‌دار بودن این فرایند توجه کنیم. به نظرم اینکه شاخص بازار امروز هم ریزش داشت به خاطر صف‌های فروش بود که احتمالا اگر حمایت‌ها صورت گیرد و جو هیجانی تخلیه شود شاید روندی مثبت خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مساله دیگر جلسه شورای عالی بورس است که خروجی و تصمیمات این جلسه می‌تواند روی بازار سهام تاثیرگذار باشد. پس به نظرم باید منتظر بمانیم تا حجم معاملات زیاد شود و تصمیمات دیگر را نیز مد نظر قرار دهیم.

اخبار مرتبط با پیش‌بینی بورس را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند