کد خبر: 193108

ابلاغ تسهیلات ۵۰۰ میلیون دلاری اجرای راه‌آهن رشت-آستارا

معاون اول رئیس‌جمهوری، مصوبه دولت درخصوص اختصاص تسهیلات موافقت‌نامه وام، برای اجرای طرح ساخت راه‌آهن رشت-آستارا را ابلاغ کرد.

سرویس کسب‌وکار -

معاون اول رئیس‌جمهوری، مصوبه دولت درخصوص اختصاص تسهیلات موافقت‌نامه وام، برای اجرای طرح ساخت راه‌آهن رشت-آستارا را ابلاغ کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل یکصدو سی‌وهشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- در اجرای بند (ب) تبصره (۳) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور، تسهیلات موافقت‌نامه وام به مبلغ معادل یورویی حداکثر پانصد میلیون (۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) دلار برای اجرای طرح ساخت راه آهن رشت- آستارا تعیین می شود.

۲- دوره استفاده و ساخت طرح در این موافقت‌نامه سه سال، دوره تنفس ۶ ماه و دوره بازپرداخت هفت سال است.

۳- دستگاه اجرایی مربوطه موظف است حداکثر پنجاه و یک درصد (۵۱ درصد) از تجهیزات، ماشین‌آلات و خدمات مورد نیاز طرح موضوع این تصویب‌‏نامه را از محل تولیدات و خدمات داخلی تامین نماید.

۴- وزیر امور اقتصادی و دارایی مجاز است به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران موافقت‌نامه وام موضوع این تصویب‏‌نامه را امضا یا امضای آن را به مقام مسئول ذی‌ربط تفویض کند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول ررئیس‌جمهوری؛ این مصوبه را به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه کشور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرده است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.