کد خبر: 193108

ابلاغ تسهیلات ۵۰۰ میلیون دلاری اجرای راه‌آهن رشت-آستارا

معاون اول رئیس‌جمهوری، مصوبه دولت درخصوص اختصاص تسهیلات موافقت‌نامه وام، برای اجرای طرح ساخت راه‌آهن رشت-آستارا را ابلاغ کرد.

سرویس کسب‌وکار -

معاون اول رئیس‌جمهوری، مصوبه دولت درخصوص اختصاص تسهیلات موافقت‌نامه وام، برای اجرای طرح ساخت راه‌آهن رشت-آستارا را ابلاغ کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیات وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل یکصدو سی‌وهشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- در اجرای بند (ب) تبصره (۳) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور، تسهیلات موافقت‌نامه وام به مبلغ معادل یورویی حداکثر پانصد میلیون (۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) دلار برای اجرای طرح ساخت راه آهن رشت- آستارا تعیین می شود.

۲- دوره استفاده و ساخت طرح در این موافقت‌نامه سه سال، دوره تنفس ۶ ماه و دوره بازپرداخت هفت سال است.

۳- دستگاه اجرایی مربوطه موظف است حداکثر پنجاه و یک درصد (۵۱ درصد) از تجهیزات، ماشین‌آلات و خدمات مورد نیاز طرح موضوع این تصویب‌‏نامه را از محل تولیدات و خدمات داخلی تامین نماید.

۴- وزیر امور اقتصادی و دارایی مجاز است به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران موافقت‌نامه وام موضوع این تصویب‏‌نامه را امضا یا امضای آن را به مقام مسئول ذی‌ربط تفویض کند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول ررئیس‌جمهوری؛ این مصوبه را به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه کشور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرده است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.33)
1326.1
4.3
مثقال طلا (%0)
625100
سکه امامی (%0)
1486250
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.