موضوعات داغ:

اتحاد چند میلیاردی نستله با استارباکس

اتحاد چند میلیاردی نستله با استارباکس

شرکت‌های نستله و استارباکس برای تحکیم امپراطوری‌های قهوه، با مهم متحد می‌شوند.

نستله به استارباکس ۷.۱۵ میلیارد دلار برای حق فروش محصولات قهوه استارباکس در کانال‌های خدمات و خرده‌فروشی خود پرداخت خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نستله از برند استارباکس در سیستم‌های نسپرسو و دولچه گوستو در سال آینده استفاده خواهد کرد.

این قرارداد نخستین همکاری نستله با یک رقیب بزرگ در فروش قهوه است. نستله انتظار دارد این قرارداد تاثیر مثبتی در درآمدها و اهداف رشد این شرکت از سال ۲۰۱۹ داشته باشد.

این کسب‌وکار فروش سالانه دو میلیارد دلار دارد. استارباکس اعلام کرده از درآمد حاصله برای تسریع بازخرید سهام استفاده خواهد کرد.

این اتحاد منعکس کننده تلاش‌های نستله برای جذب مشتریان آمریکایی است. استارباکس اعلام کرده نستله حق فروش محصولات قهوه بسته‌‌بندی شده تحت برندهای «بست کافی سیاتل»، «استارباکس VIA» و «تورفازیونه ایتالیا» را دریافت خواهد کرد.

این قرارداد همچنین شامل برند چای «تی وانا» می‌شود با این حال شامل محصولات فوری و فروش در داخل کافی‌شاپ‌های استارباکس نمی‌شود.

مارک اشنایدر، مدیرعامل نستله در بیانیه‌ای اظهار کرد: با استارباکس، نسکافه و نسپرسو ما سه برند نمادین در دنیای قهوه را گردهم می‌آوریم. این قرارداد بزرگترین قرارداد نستله از زمانی است که اشنایدر مدیریت این شرکت را بدست گرفت.

حدود ۵۰۰ کارمند استارباکس به نستله ملحق می‌شوند. این قرارداد باید مورد تایید رگولاتوری قرار گیرد و انتظار می‌رود تا پایان امسال نهایی شود.

طبق اعلام یورومونیتور، درحالی‌که استارباکس در بازار قهوه ۱۳.۸ میلیارد دلاری آمریکا شماره یک است، نسکافه و نسپرسو در سطح جهانی برتری دارند.

اسکات ماو، مدیرمالی استارباکس در کنفرانس مطبوعاتی در ژانویه اظهار کرده بود: استارباکس درحال بررسی یکپارچه کردن هر یک از کسب‌وکارهای خود و تمرکز به کسب و کارهایی است که بیشترین فروش و سود را به همراه دارند.

 

منبع: ایسنا

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند