یک کارشناس بازار سرمایه پاسخ داد:

اتفاقات ارزی چه تاثیری در بورس کالا دارد؟

اتفاقات ارزی چه تاثیری در بورس کالا دارد؟
یک کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر نوسانات دلار بر بورس کالا عنوان کرد که احتمالا در نیمه اول سال 97 نوسانات ارزی بر روی مواد اولیه کالاها در مورد گروه مواد غذایی به خصوص نوشیدنی‌ها تاثیر خواهد داشت.

یک کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر نوسانات دلار بر بورس کالا عنوان کرد که احتمالا در نیمه اول سال ۹۷ نوسانات ارزی بر روی مواد اولیه کالاها در مورد گروه مواد غذایی به خصوص نوشیدنی‌ها تاثیر خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، امیر وکیلیان، کارشناس و فعال حوزه بورس کالا درباره تاثیر نوسان دلار بر بورس کالا گفت: اثر دلار بر کالاهای بورسی سال گذشته تاثیر خود را گذاشته است و احتمالا در نیمه اول سال ۹۷ بر روی مواد اولیه کالاها در مورد گروه مواد غذایی به خصوص نوشیدنی‌ها این تاثیر را خواهیم دید.

وی اضافه کرد:اگر روند نوسان‌های نرخ ارز با همین وضعیت فعلی ادامه پیدا کند، شاهد تغییرات بسیار زیادی در قیمت پایه بسیاری از مواد اولیه خواهیم بود.

در عین حال وکیلیان درباره تثبیت نرخ ارز نیز هشدار داد: تثبیت نرخ ارز از آنجا که یک مساله اقتصادی است باید در نظر داشت که روند فعلی نرخ ارز بارها در ایران آزموده شده و علمی نیست و راه به جایی نبرده است.

وکیلیان افزود: تثبیت نرخ ارز اصلا علمی نیست و در هیج کجای دنیا دراین‌باره چنین تصمیمی گرفته نمی‌شود. مساله این است که یک بار برای همیشه مسولان بر روی اقتصاد ایران بر اساس یک سند جامع، تصمیم بگیرند و بدون جانبداری، از نسخه‌های کارشناسان خبره بخش خصوصی استفاده کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند