احتمال برگشت خوردن چک در کدام استان‌ها بیشتر است؟

در بين استان‌های کشور احتمال برگشت خوردن چک در استان کهگیلویه وبویراحمد بیشتر بوده، به طوری که این نرخ از 20 درصد در مرداد ماه امسال به بیش از 23 درصد در شهریور ماه رسیده است.
احتمال برگشت خوردن چک در کدام استان‌ها بیشتر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس آمارهای منتشره از سوی بانک مرکزی در شهریور ماه سال جاری در کل کشور حدود ۹٫۷ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ۹۰ هزار میلیارد تومان مبادله شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۷٫۳ درصد و ۹٫۱ درصد افزایش داشته است.

از ۹٫۷ میلیون فقره چک مبادله شده در شهریور ماه سال جاری ۸٫۳ میلیون فقره چک به ارزش ۷۵ هزار میلیارد تومان وصول و ۱٫۳ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ۱۵٫۵ هزار میلیارد تومان برگشت داده شده است.

در شهریور ماه سال ۱۳۹۷ در بین استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصـولی بـه کـل چک‌های مبادله‌ای، متعلق به استان گیلان بوده؛ به طوری که در این استان حدود ۹۰ درصد چک‌ها وصول می‌شود. استان یزد با ۸۸٫۶ درصد و البرز با ۸۸ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین در ماه مذکور در بین استان‌های کشور احتمال برگشت خوردن چک در استان کهگیلویه و بویر احمد بیشتر بوده، به طوری که این نرخ از ۲۰ درصد در مرداد ماه امسال به بیش از ۲۳ درصد در شهریور ماه رسیده است.

بررسی آمارها نشان می‌دهد بیشترین نسبت تعداد چک‌های برگشتی بـه کـل چک‌های مبادله‌ای به استان کهگیلویه و بویر احمد تعلق دارد، در این استان ۲۳٫۷ درصد چک‌ها برگشت داده می‌شود؛ استان کردستان با ۲۰٫۲ درصد و چهارمحال و بختیاری با ۱۹٫۸ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز