کد خبر: 158125

احتمال کاهش قیمت نفت در سال آینده

مدیرعامل شرکت نفتی روسنفت پیش‌بینی کرد: سال آینده میلادی شاهد کاهش قیمت نفت در بازار جهانی خواهیم بود.

احتمال کاهش قیمت نفت در سال آینده
سرویس بازار -

ایگورسنچین مدیرعامل شرکت روسنفت روسیه اعلام کرد: با توجه به تداوم افزایش تولید نفت آمریکا و کاهش ارزش دلار در کنار کاهش تقاضا پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت در سال آینده میلادی روند کاهشی را تجربه کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تأکید کرد: در حال حاضر دلار کاهش ۲۰ درصدی ارزش را تجربه می‌کند و در صورتی که دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت را در نظر بگیریم به این نتیجه می‌رسیم که قیمت نفت به حدود ۴۰ دلار، نزدیک به قیمت کنونی نفت در آمریکا، خواهد رسید.

در اوایل سال ۲۰۱۶ شاهد قیمت نفت برنت به زیر ۴۰ دلار بودیم، در ماه آگوست همان سال قیمت نفت به ۴۱٫۵۱ دلار رسید و از آن زمان به بعد قیمت نفت به بالای ۴۳ دلار رفته است.

وزارت انرژی روسیه نسبت به قیمت نفت نظر خوشبینانه‌تری دارد به گونه‌ای که پیش‌بینی کرده است سال آینده قیمت نفت برنت ۴۵ تا ۵۵ دلار در هر بشکه خواهیم بود.

سرمایه‌گذاران نفتی همچنان نسبت به تاثیر طوفان ایرما بر تقاضای سوخت در آمریکا نگران هستند. یک کارشناس موسسه بانکی گلدمن‌ ساکس آمریکا معتقد است، طوفان ایرما بر تولید و پالایش نفت در آمریکا تاثیر نگذاشته اما تقاضا را کاهش خواهد داد.

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت نفت طی سال آینده میلادی تاثیر خواهد گذاشت توافق اوپکی‌ها برای ادامه اجرای موافقتنامه کاهش عرضه به بازار جهانی خواهد بود.

بر اساس آخرین توافق انجام‌شده اوپکی‌ها تا ماه مارس سال ۲۰۱۸، عرضه نفت به بازار جهانی را پایین نگه خواهند داشت که همین امر قیمت نفت را در ماه ژانویه به ۵۸ دلار رساند، اما از آن زمان به بعد به دلیل اینکه نفت ذخیره‌شده کشورها آن گونه که انتظار می‌رفت کاهش نیافته است قیمت نفت در محدوده ۵۰ دلار باقی مانده است.

بنا به اعلام سعودی‌ها وزرا نفت عربستان، ونزوئلا و قزاقستان هفته گذشته و با هدف بررسی تمدید توافق برای سه ماه دیگر با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.