کد خبر: 189179

احداث ۱۲۰ کیلومتر راه جدید در کهگیلویه و بویراحمد

معاون ساخت و توسعه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: در چهار سال گذشته ۱۲۰ کیلومتر جاده جدید اعم از اصلی و روستایی در این استان احداث شد.

شکایت از وضعیت جاده‌ها با تلگرام
سرویس کسب‌وکار -

محمد راستا اظهار داشت: ۷۰ کیلومتر از این میزان راه اصلی و ۵۰ کیلومتر نیز روستایی بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: همچنین بیش از ۱۶۰ کیلومتر جاده اصلی با پیشرفت فیزیکی بین ۳۰ تا ۹۰ درصد در حال اجراست.

وی جاده ملی پاتاوه-دهدشت، یاسوج-باغچه سادات، یاسوج-سی سخت و دهدشت، قلعه رئیسی به دیشموک را از جمله جاده‌های اصلی در دست اجرا در این استان ذکر کرد.

راستا گفت: در این مدت همچنین بیش از ۳۰۰ کیلومتر روکش آسفالت در حوزه راه‌های اصلی و روستایی استان انجام شده است.

وی تصریح کرد: در سه سال گذشته همچنین بیش از ۳۶۰ کیلومتر راه روستایی در سطح استان احداث، بهسازی و آسفالت شده است.

راستا ادامه داد که میزان اعتبار هزینه شده برای این میزان آسفالت راه روستایی در استان ظرف سه سال گذشته افزون بر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال بوده است.

وی تصریح کرد: جاده روستایی لال و شهرون و برآفتاب جلاله منطقه زیلایی شهرستان بویراحمد و برخی روستاهای دورافتاده در بخش دیشموک و چاروسا در شهرستان کهگیلویه از جمله آن‌‌هاست.

معاون ساخت و توسعه راه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک نیز افزون بر ۵۰۰ کیلومتر جاده روستایی در سطح استان برای بهسازی و آسفالت در دست اجراست که حدود ۱۰۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

راستا تصریح کرد: جاده روستاهای منطقه سیلاب و کلوار تا امام‌زاده شاه قاسم به طول ۵۰ کیلومتر یکی از مهمترین راه‌های روستایی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد همچنان به لحاظ شاخص آسفالت راه روستایی نسبت به میانگین کشوری هنوز فاصله زیادی دارد، افزود: بیش از نیمی از مجموع چهار هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در این استان خاکی است.

کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.

۴۴ درصد جمعیت ۷۱۳ هزار نفری استان کهگیلویه و بویراحمد بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در روستاها ساکن هستند.

این استان دارای یک هزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است که حدود ۷۰۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1312.2
1.7
مثقال طلا (%0)
664600
سکه امامی (%0)
1614300
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.