کد خبر: 232763

احیا اقتصاد سوریه ۴۰۰ میلیارد دلار هزینه دارد

رئیس‌جمهور سوریه گفت: بازسازی اقتصاد سوریه بین ۱۰ تا ۱۵ سال زمان می‌برد و به ۴۰۰ میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.

سرویس اقتصاد جهان -

رئیس‌جمهوری سوریه در دیداری با هیئت روسی در دمشق که متشکل از اعضای دومای روسیه بود، گفت: اقتصاد سوریه برای بازسازی نیاز به ۴۰۰ میلیارد دلار اعتبار دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بشار اسد در ادامه گفت: مسئله مهم احیا زیرساخت‌ها است که هزینه آن کمتر از ۴۰۰ میلیارد دلار نخواهد بود و بین ۱۰ تا ۱۵ سال زمان می‌برد.

رئیس‌جمهور سوریه به این نکته اشاره کرد که توقع ندارد شرکت‌های نفت و گاز غربی در سوریه کار کنند.

اسد گفت: منتظر شرکت های غربی بخصوص در بخش نفت و گاز در اینجا نیستیم.

وی گفت: در این باره با ولادیمیر پوتین صبحت کرده‌ام و می‌خواهیم شرکت‌های روسی در اینجا کار کنند و ورود سریع آنها به بازار سوریه را انتظار داریم.

رئیس‌جمهور سوریه افزود: کشورش بدون اعتنا به اقدامات غربی به پیشرفت ادامه خواهد داد و همکاری ما باید به دفع سیاست ستیزه‌جویانه‌ای که توسط غرب دنبال می‌شود، منجر شود.

اسد از امضا توافق‌نامه‌های همکاری بین مسکو و دمشق حمایت کرد و به این نکته اشاره کرد که در مورد همکاری بین مناطق مختلف روسیه بویژه بین مسکو-دمشق، تارتوس و سواستوپل صحبت کرده‌ایم.

 

منبع: تاس نیوز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.87)
1324.0
11.5
مثقال طلا (%0.05)
733600
400
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.