تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

مهم‌ترین اخباری که قبل از شروع بورس ۲۳ خرداد باید بدانید

مهم‌ترین اخباری که قبل از شروع بورس ۲۳ خرداد باید بدانید

در جریان معاملات روز گذشته بازار سرمایه شاخص کل بورس با شش هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و ۱۴۴ هزار واحد قرار گرفت و ۰٫۶۱ درصد منفی را به ثبت رساند. باید دید امروز چه سیگنال‎‌هایی روند بازار سرمایه را تغییر می‌دهند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در جریان معاملات روز گذشته بازار سرمایه شاخص کل بورس با شش هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و ۱۴۴ هزار واحد قرار گرفت و ۰٫۶۱ درصد منفی را به ثبت رساند. شاخص کل هم‌وزن هم با ۰٫۶۱ درصد افت در محدوده ۳۷۸ هزار واحد قرار گرفت. ارزش معاملات در پایان بازار روز گذشته به سه هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان رسید.

_ شرکت‌های سیمانی یک بار دیگر مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصدی در نرخ فروش محصولات یا ارئه خدمات را دریافت کرده‌اند.

_ روز گذشته، قیمت سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان ثبت شد و انس جهانی طلا به ۱۸۷۸ دلار رسید.

_ بر اساس صورت مالی منتشر شده توسط سازمان بورس، با وجود کاهش ۲۰ درصدی کارمزدها از مرداد ماه ۹۹، کل درآمدهای این سازمان و شرکت‌های فرعی آن چهار برابر شده و به چهار هزار میلیارد تومان رسیده است.

_ صرافی ملی دیروز قیمت دلار را با ۱۰۱ تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز قبل، ۲۳ هزار و ۴۹۵ تومان برای فروش و ۲۳ هزار و ۳۰ تومان برای خرید اعلام کرد.

_ بانک مرکزی اعلام کرد حدود ۲۰۰ میلیون یوان برای خرید محموله واکسن سینوفارم پرداخت کرده است.

_ بانک ملت شفاف‌سازی کرد که در راستای حفظ منافع سهامداران و حسب درخواست این بانک به منظور یکسان سازی نرخ تسعیر ارز در دفاتر بانک و مبنای تعیین مالیات توسط سازمان امور مالیاتی و به دستور مقام محترم ریاست جمهور، مقرر شده است موضوع بررسی و در ستاد اقتصادی دولت مطرح گردد.

_ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت: طرح حذف قیمت گذاری دستوری، صنایع و شرکت‌های پذیرفته شده در بورس مانند صنایع فولاد سازی،پتروشیمی، خودرو سازی و سیمان را شامل می‌شود.

_ شرکت بورس تهران از آغاز بازارگردانی شرکت‌های لیزینگ کارآفرین با نماد “ولکار” و نیروکلر با نماد “شکلر” از روز گذشته (۲۲ خرداد) خبر داد.

_ وزیر راه و شهرسازی از تمدید زمان درج اطلاعات سکونتی مردم در سامانه ملی املاک و اسکان تا شهریور ۱۴۰۰ خبر داد.

_ بازار فرعی بورس کالای ایران دیروز شنبه ۲۲ خرداد ماه برای نخستین بار میزبان عرضه یک هزار و ۵۵۰ تن تایر خودرو است.

 

آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند