اخبار جدید وزیر کار درباره وام یک میلیونی و بسته معیشتی

اخبار جدید وزیر کار درباره وام یک میلیونی و بسته معیشتی

وزیر کار درباره کمک‌های دولتی در شرایط کرونایی در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه گفت: این تسهیلات به‌میزان ۲۵هزار میلیارد تومان در قالب وام‌های یک میلیون تومانی به ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر پرداخت شده است، همچنین تلاش می‌شود تا پایان این هفته به ۵میلیون و ۱۸۳هزار خانوار باقی‌مانده که پیامک‌های آنها دریافت شده است نیز این تسهیلات ارائه شود.

به گزارش تجارت‌نیوز،محمد شریعتمداری، وزیر کار در جلسه ویدئوکنفرانس با مدیران و کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها با بیان اینکه ملت ایران در مقابل تهدیدها مقاومت بالایی دارد و می‌تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند، اظهار داشت: در جریان شیوع کرونا ۱۳۸۰ مرکز با همکاری ۸ هزار و ۹۴۰ نفر از همکاران در حال تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم هستند که تا به حال ۱۲ میلیون و ۸۵۵ هزار عدد ماسک توسط سازمان فنی و حرفه‌ای تولید شده است، همچنین ۳۳۳ هزار و ۱۸۷ تولیدکننده موفق به تولید ۳۲۶ هزار و ۶۹۳ عدد سایر اقلام بهداشتی و بیمارستانی شده‌اند.

شریعتمداری همچنین با اشاره به پیش‌بینی‌ها مبنی بر رشد اقتصادی منفی ۱۰درصدی در منطقه گفت: در سایر مناطق جهان نیز رشد اقتصادی منفی خواهد شد که طبیعی است ایران هم از این شرایط متأثر باشد بر این اساس لازم است تمام تلاش خود را برای حفظ و بهبود شرایط اقتصادی و تولید به‌کار بگیریم.

آنطور که روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارش داده است، وی با اشاره به اقشاری که در حداقل شرایط رفع نیازمندی‌ها قرار دارند، ادامه داد: این افراد غیر از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که از طریق پایگاه اطلاعات اقتصادی ایرانیان و پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان انتخاب شدند و ماهیانه بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که این مبلغ مجموعاً ماهیانه در حدود ۳۵۰ میلیارد خواهد بود که در ماه مبارک رمضان دو برابر هم خواهد شد.

۵۰هزار میلیارد تومان بودجه برای بیمه بیکاری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه برای حفظ اشتغال موجود یک وام ۱۲ درصدی در نظر گرفته شده، ادامه داد: این وام جمعاً مبلغی در حدود ۵۰هزار میلیارد تومان خواهد بود که به‌شرط حفظ اشتغال موجود تا پایان سال جاری در اختیار بنگاه‌هایی قرار خواهد گرفت که نیازمند منابع هستند. از طرف دیگر حدود ۵هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری در نظر گرفته شده که با تأیید هیئت‌های تشخیص در سطوح استانی از طریق سازمان تأمین اجتماعی این پرداخت‌ها صورت خواهد گرفت.

شریعتمداری همچنین ادامه داد: با کمک نهادهای انقلابی نزدیک به ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار بسته معیشتی توسط سپاه پاسداران، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، آستان قدس رضوی و هلال احمر در طول ماه مبارک رمضان در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت که کنار اینها امیدواریم بتوانیم یک سبد معیشتی را هم در اختیار مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دهیم.

آماده‌سازی پنج‌میلیون بسته معیشتی ۳۵۰هزارتومانی برای نیازمندان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در حاشیه این مراسم با اشاره به استفاده از امکانات سازمان فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور برای تولید اقلام بهداشتی اظهار کرد: تعاونی‌ها و شرکت‌های تابع سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری نیز با تغییر خطوط تولید خود اقدامات خوبی را در جهت تأمین اقلام بهداشتی و حتی دارویی انجام داده‌اند.

شریعتمداری با اشاره به تشکیل شورای همکاری نهادهای انقلابی، حمایتی و تصمیمات اخذ شده در این جلسه ابراز کرد: قرار شد همه از یک بانک اطلاعاتی واحد استفاده کنند به‌نحوی که اگر قرار است کمکی به افراد نیازمند تقدیم شود این کمک‌ها به همه آنها ارائه شود و کسانی جا نمانند. در مجموع بیش از پنج‌میلیون بسته معیشتی توسط این نهادها و با کمک خیّرین و مردم در حال آماده‌سازی است. این بسته‌ها بیشتر شامل مواد غذایی و کالا به‌ارزش هر بسته ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان خواهد بود.

پرداخت وام یک‌میلیون‌تومانی به جاماندگان تا پایان هفته

وی راجع به کمک‌های دولتی در شرایط کرونایی در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه بیان کرد: این تسهیلات به‌میزان ۲۵هزار میلیارد تومان در قالب وام‌های یک میلیون تومانی به ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر پرداخت شده است، همچنین تلاش می‌شود تا پایان این هفته به ۵میلیون و ۱۸۳هزار خانوار باقی‌مانده که پیامک‌های آنها دریافت شده است نیز این تسهیلات ارائه شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: علاوه بر اینها ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، یک‌میلیون بسته غذایی، آستان قدس رضوی، ۴۴۵هزار بسته حمایتی ــ معیشتی، هلال احمر ۲۵۰هزار بسته و بنیاد مستضعفان ۵۰۰هزار بسته را تا نیمه اول ماه مبارک رمضان به دست نیازمندان خواهند رساند.

شریعتمداری در پایان با یادآوری ایجاد سامانه‌های مختلف برای دریافت کمک‌های خیرین خاطرنشان کرد: کسانی که در قضیه کرونا خدمات قابل قبولی را ارائه کنند آن خدمات بر اساس قانون می‌تواند به‌عنوان هزینه‌های مالیاتی در نظر گرفته شود.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند