اخبار کوتاه مهم بورسی / پالایشی یکم تمدید می‌شود؟

اخبار کوتاه مهم بورسی / پالایشی یکم تمدید می‌شود؟

در حالی که با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل روندی صعودی داشت و کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد را پس گرفت اما برخی از مردم خواستار تمدید مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم تا مشخص شدن تکلیف سهم‌های حاضر در این صندوق هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز شاخص کل بازار سهام با رشد بیش از 2.5 درصدی کانال یک میلیون و 700 هزار واحد را پس گرفت.

تمدید پالایشی یکم

در حالی که امروز آخرین مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم است اما هنوز نمادهای حاضر در این صندوق متوقف هستند، در عین حال شنیده‌ها حاکی از تمدید مهلت پذیره‌نویسی این صندوق است همچنین بسیاری از سهامداران در فضای مجازی خواستار تمدید مهلت این صندوق تا بازگشایی نماد هستند.

توقف نمادهای شاخص‌ساز

همچنین امروز نمادهای فولاد، وتجارت و وبصادر به دلیل نوسان بیش از 20 درصدی یک ساعت متوقف شدند.

نماد پترول نیز بعد از روز باطل شدن معاملات امروز با محدودیت نوسان بازگشایی شد.

صعود سنگ‌آهن

دنیای اقتصاد نوشت: سنگ آهن وارداتی شمال چین در بازار روز دوشنبه با ۴۵/ ۱ دلار در هر تن بالا رفت و با ۱/ ۱ درصد افزایش روزانه به ۷۵/ ۱۳۰ دلار بر تن رسید.

این سطح قیمتی رکورد جدیدی از شش و نیم سال اخیر به حساب می­‌آید. پیش از این نیز سنگ آهن با سطوح پایین­‌تری به رکورد بالاترین قیمت از ژانویه ۲۰۱۴ رسیده بود. بازار سنگ آهن به رونق در توسعه ساختمان­‌سازی و تولید در چین دلگرم است. با این رکورد، سنگ آهن از ابتدای سال ۴۱ درصد رشد قیمتی را رقم زده است.

شمس فولاد 10 هزار تومانی

دنیای اقتصاد نوشت: در پی روند صعودی قیمت‌ها در بازارهای مختلف از جمله ارز، شمش فولاد نیز روز گذشته با افزایش قیمت به ۱۰ هزار تومان در هر کیلو رسید. در این روز، فولاد کیمیا شمش تولیدی خود را به نرخ ۱۰ هزار و ۱۰ هزارو ۵۰ تومان در هر کیلو عرضه کرد.مابقی بدون قیمت، شمش تولیدی خود را پیشنهاد دادند

همچنین از یکشنبه هفته بعدی شمش فولادی‌ها در بورس کالا عضه می‌شود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند