جزئیات اختصاص بنزین روزانه به ایثارگران

جزئیات اختصاص بنزین روزانه به ایثارگران

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام جزئیات اختصاص بنزین روزانه به ایثارگران واجد شرایط را اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هفته گذشته اعتبار سهمیه جانبازان واریز شد و سقف مجاز استفاده از این سهمیه ۲۰۰ هزار لیتر است.

براساس این گزارش؛ این افراد می‌توانند در جایگاه‌های عرضه سوخت از طریق کارت‌های بانکی نسبت به خرید سوخت اقدام کنند. طبق مصوبه اعلام شده سقف سهمیه سوخت جانبازان روزانه ۲۰۰ هزار لیتر خواهد بود و افزون بر آن امکان دارد طبق فهرست‌های دریافتی از بنیاد شهید و امور ایثارگران به تعدادی از این افراد باز هم سهمیه‌ای افزوده ‌شود.

به تازگی مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران جزئیات اختصاص بنزین روزانه به ایثارگران واجد شرایط را اعلام کرد.

بر این اساس؛ جانبازان ۷۰ درصد ویژه ماهیانه ۲۷۰ هزار تومان اعتبار معادل تفاوت قیمت ۱۸۰ لیتر بنزین سهمیه سوخت دریافت می‌کنند و سایر جانبازان ۷۰ درصد ماهیانه ۲۲۵ هزار تومان اعتبار معادل تفاوت قیمت ۱۵۰ لیتر بنزین سهمیه سوخت خواهند داشت.

همچنین جانبازان ۵۰ درصد تا ۶۸ درصد ماهیانه ۱۸۰ هزار تومان اعتبار معادل تفاوت قیمت ۱۲۰ لیتر بنزین سهمیه سوخت دریافت می کنند.

تعدادی از فرزندان شهدا و جانبازان بین ۲۵ تا ۴۹ درصدی که به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد دارای ضایعات جسمی و حرکتی هستند و توانایی استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی را ندارند ماهیانه ۱۳۵ هزار تومان اعتبار معادل تفاوت قیمت ۹۰ لیتر بنزین سهمیه سوخت درنظر گرفته شده است.

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی با اشاره به جزئیات اختصاص بنزین روزانه به ایثارگران گفت: این میزان سهمیه سوخت مربوط به خود بنیاد شهید و امور ایثارگران است و فقط اطلاعات افرادی رو که مشمول سهمیه هستند به شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی اعلام می کنند و ما اعتبار را برای این افراد واریز می کنیم.

وی ادامه داد: در واقع شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی به هیچ عنوان عدد و سهمیه را اعلام نمی‌کند و تنها مجری هستیم به طوری که پس از دریافت اطلاعات و استعلام‌های مورد نیاز سهمیه واریز می‌شود.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی در پایان گفت: در حال حاضر تمامی زیرساخت‌های سامانه هوشمند سوخت آماده است و این تغییرات از روز گذشته در سامانه اعمال شده و هم‌اکنون سهمیه سوخت ترمیمی از طریق اعتباری در کارت‌های بانکی این افراد اعمال شده است و ایثارگران می‌توانند در جایگاه‌های عرضه سوخت حتی از طریق کارت‌های بانکی نسبت به خرید سوخت اقدام کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند