کد خبر: 174760

اختصاص ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای معلولان در کشور

رئیس سازمان بهزیستی گفت: مجلس ۹۰۰ میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به معلولان در اختیار ما قرار داده است.

اختصاص ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای معلولان در کشور
سرویس جامعه -

انوشیروان محسن ‎بندپی در همایش وحدت اقوام، معلولان و بهزیستی که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: رمز موفقیت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در گرو وحدت همه گروه‌های سیاسی و اجتماعی با رهبری حضرت امام خمینی (ره) بود و امروز وحدت و آرامش و امنیت در جامعه از هدایت‌های مقام معظم رهبری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: با کمک مجلس در برنامه ششم توسعه، غربالگری ژنتیک ازدواج را اجباری شده است و پژوهش‌های ما نشان داد که اگر مداخله و به مشاوره‌های ژنتیک ورود پیدا کنیم، از تولد ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک دارای اختلال ژنتیک جلوگیری می‌شود.

محسنی بندپی تصریح کرد: معلولان توانمندی‌هایی دارند و اگر مسئولان گوشه چشمی به این افراد داشته باشند، می توانند از توانمندی‌های آنان استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: برای شناسایی کودکان اوتیسم سامانه‎ای را تشکیل دادیم. ۲۵ هزار خانواده در آن فرم‌های لازم را پر کردند و ۶۰۰ کودک اوتیسم شناسایی شد.

محسنی‌بندپی در پایان اظهارکرد: سهم استان گلستان از بودجه اشتغال بهزیستی ۱۶ میلیارد تومان است که تاکنون ۴ و نیم میلیارد تومان جذب شده است و ۶۰۰ پرونده نیز در بانک‌ها منتظر دریافت تسهیلات هستند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.