کد خبر: 174760

اختصاص ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای معلولان در کشور

رئیس سازمان بهزیستی گفت: مجلس ۹۰۰ میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به معلولان در اختیار ما قرار داده است.

اختصاص ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای معلولان در کشور
سرویس جامعه -

انوشیروان محسن ‎بندپی در همایش وحدت اقوام، معلولان و بهزیستی که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: رمز موفقیت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در گرو وحدت همه گروه‌های سیاسی و اجتماعی با رهبری حضرت امام خمینی (ره) بود و امروز وحدت و آرامش و امنیت در جامعه از هدایت‌های مقام معظم رهبری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: با کمک مجلس در برنامه ششم توسعه، غربالگری ژنتیک ازدواج را اجباری شده است و پژوهش‌های ما نشان داد که اگر مداخله و به مشاوره‌های ژنتیک ورود پیدا کنیم، از تولد ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک دارای اختلال ژنتیک جلوگیری می‌شود.

محسنی بندپی تصریح کرد: معلولان توانمندی‌هایی دارند و اگر مسئولان گوشه چشمی به این افراد داشته باشند، می توانند از توانمندی‌های آنان استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: برای شناسایی کودکان اوتیسم سامانه‎ای را تشکیل دادیم. ۲۵ هزار خانواده در آن فرم‌های لازم را پر کردند و ۶۰۰ کودک اوتیسم شناسایی شد.

محسنی‌بندپی در پایان اظهارکرد: سهم استان گلستان از بودجه اشتغال بهزیستی ۱۶ میلیارد تومان است که تاکنون ۴ و نیم میلیارد تومان جذب شده است و ۶۰۰ پرونده نیز در بانک‌ها منتظر دریافت تسهیلات هستند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1347.3
مثقال طلا (%0)
631500
سکه امامی (%0)
1515500
دلار (%0)
4658
یورو (%0)
6097
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.