موضوعات داغ:

اختلاف 1300 تومانی قیمت تخم مرغ با قیمت مصوب

اختلاف 1300 تومانی قیمت تخم مرغ با قیمت مصوب

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن گفت: نرخ کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۶۰۰ تومان است که با نرخ مصوب یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ تومان فاصله دارد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن گفت: قیمت تخم مرغ به‌ازای هر کیلو درب مرغداری ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۶۰۰ تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا ترکاشوند، مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم‌اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۶۰۰ تومان است که با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ تومان فاصله دارد.

وی افزود: طبق روال همه‌ساله با ازدیاد تقاضا صنایع کیک و کلوچه‌سازی از نیمه شهریور و بهبود شرایط بازار پیش‌بینی می‌شود که مرغداران با نرخ منطقی اقدام به عرضه تخم مرغ کنند.

ترکاشوند با اشاره به اینکه روزانه ۱۰ درصد تولید تخم مرغ مازاد بر نیاز کشور است، بیان کرد: روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن تخم مرغ مازاد بر نیاز کشور است که ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن آن به بازار‌های هدف صادر و مابقی بر بازار داخل تاثیر می‌گذارد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به اینکه بازار تخم مرغ روبه بهبود است، گفت: این در حالی است که در ماه‌های اخیر به سبب مازاد تولید، صنعت در معرض خطر بود و با بازشدن صادرات، مرغداران از زیان سنگین خارج شدند.

وی درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ افزود: بنابر آمار از ابتدای خرداد تا کنون بیش از ۱۱ هزار تن تخم مرغ به طور متوسط روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن به عراق و افغانستان صادر شده است.

ترکاشوند با اشاره به اینکه مشکلی در صادرات تخم مرغ نداریم، اظهار کرد: با توجه به مازاد کنونی تولید و ازدیاد تقاضا در بازار داخل و صادراتی بعد از فصل تابستان پیش‌بینی می‌شود که قیمت تخم مرغ به تعادل برسد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت خرید توافقی تخم مرغ افزود: خرید توافقی تخم مرغ به منظور تنظیم بازار جز سیاست‌های ما به شمار می‌رود که به همین خاطر چند بار از شرکت پشتیبانی امور دام تقاضا کردیم که تا رسیدن محصول به نرخ منطقی این طرح ادامه یابد، اما اخیرا شرکت پشتیبانی همکاری لازم را نکرده است. در حالی‌که به سبب قیمت پایین محصول باید برای آینده ذخیره داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه در تامین نهاده‌ها مشکلی نداریم، تصریح کرد: هم‌اکنون قیمت نهاده‌ها در بازار آزاد با نرخ مصوب اختلاف چندانی ندارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند