کد خبر: 170668

صادرات گاز به بغداد بدون مشکل ادامه دارد

وقوع زلزله در مناطق غربی کشور، خللی به تاسیسات گاز وارد نکرده و صادرات گاز به بغداد، از کریدور غرب کشور با حجم روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب ادامه دارد.

صادرات گاز به بغداد بدون مشکل ادامه دارد
سرویس بازار -

مجید بوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه با وجود وقوع زلزله در شب گذشته، تاسیسات شرکت گاز در مناطق غرب کشور از سلامت و امنیت کافی برخوردار است، گفت: صادرات گاز به بغداد با حجم ۱۴ میلیون مترمکعب در روز طبق روال عادی ادامه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بوجارزاده ادامه داد: عصر امروز جلسه کمیته بحران در کرمانشاه با حضور عراقی و مومنی و مسئولان استانی برگزار می‌شود تا جوانب گوناگون این حادثه از جمله قطع و وصل گاز، مدیریت حادثه پیش‌آمده مورد بررسی قرار گیرد. تیم‌های عملیاتی از همدان، اصفهان، کردستان و استان مرکزی به کرمانشاه اعزام شده‌اند.

وی تصریح کرد: گاز ۴۰ هزار مشترک در پی وقوع زلزله جهت اطمینان از سلامت مردم و شبکه گازرسانی قطع شد که نشت‌یابی گاز مشترکان ادامه دارد و هر جا که اطمینان یابیم مشکلی در وصل گاز به وجود نمی‌آید، گاز را مجددا وصل می‌کنیم.

سعید مومنی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز نیز گفت: در محدوده کرمانشاه، ۸۰۰ روستا و ۲۷ شهر گازرسانی شده‌اند که به توصیه شورای تامین گاز در سه بخش سرپل ذهاب، قصر شیرین و ثلاث باباجانی که میزان تخریب بالایی داشته‌اند، قطع شده است.

وی افزود: در مناطقی که قطع گاز انجام شده، مصرف‌کننده گاز خانگی نیز نداریم چرا که مردم از منازل خود خارج شده‌اند و کارشناسان نیز پس از نشت‌یابی، گاز بخشی از مشترکان را وصل کردند و نشت‌یابی سایر منازل و ساختمان‌ها نیز ادامه دارد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0)
623000
سکه امامی (%0)
1478800
دلار (%0)
4500
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.