صادرات گاز به بغداد بدون مشکل ادامه دارد

وقوع زلزله در مناطق غربی کشور، خللی به تاسیسات گاز وارد نکرده و صادرات گاز به بغداد، از کریدور غرب کشور با حجم روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب ادامه دارد.

صادرات گاز به بغداد بدون مشکل ادامه دارد

مجید بوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه با وجود وقوع زلزله در شب گذشته، تاسیسات شرکت گاز در مناطق غرب کشور از سلامت و امنیت کافی برخوردار است، گفت: صادرات گاز به بغداد با حجم ۱۴ میلیون مترمکعب در روز طبق روال عادی ادامه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بوجارزاده ادامه داد: عصر امروز جلسه کمیته بحران در کرمانشاه با حضور عراقی و مومنی و مسئولان استانی برگزار می‌شود تا جوانب گوناگون این حادثه از جمله قطع و وصل گاز، مدیریت حادثه پیش‌آمده مورد بررسی قرار گیرد. تیم‌های عملیاتی از همدان، اصفهان، کردستان و استان مرکزی به کرمانشاه اعزام شده‌اند.

وی تصریح کرد: گاز ۴۰ هزار مشترک در پی وقوع زلزله جهت اطمینان از سلامت مردم و شبکه گازرسانی قطع شد که نشت‌یابی گاز مشترکان ادامه دارد و هر جا که اطمینان یابیم مشکلی در وصل گاز به وجود نمی‌آید، گاز را مجددا وصل می‌کنیم.

سعید مومنی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز نیز گفت: در محدوده کرمانشاه، ۸۰۰ روستا و ۲۷ شهر گازرسانی شده‌اند که به توصیه شورای تامین گاز در سه بخش سرپل ذهاب، قصر شیرین و ثلاث باباجانی که میزان تخریب بالایی داشته‌اند، قطع شده است.

وی افزود: در مناطقی که قطع گاز انجام شده، مصرف‌کننده گاز خانگی نیز نداریم چرا که مردم از منازل خود خارج شده‌اند و کارشناسان نیز پس از نشت‌یابی، گاز بخشی از مشترکان را وصل کردند و نشت‌یابی سایر منازل و ساختمان‌ها نیز ادامه دارد.

 

منبع: مهر


این مطلب را به اشتراک بگذارید