کد خبر: 189523

ارتقای روند کیفی خودروهای داخلی

مقایسه گزارش کیفی خودرو در آذرماه امسال نسبت به آذر سال گذشته نشان‌دهنده آن است که خودروسازان موفق به ارتقای کیفی بسیاری از محصولات خود شده‌اند.

خودرو داخلی+ تجارت نیوز
سرویس بازار -

براساس گزارش کیفی آذرماه که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، از بین ۳۹ خودرویی که مورد ارزیابی کیفی قرار گرفتند ۹ خودرو از پنج ستاره کیفی چهار ستاره را از آن خود کرده‌اند؛ بنابراین ۰۷/ ۲۳ درصد از خودروهای یاد شده توانستند به کیفیت نسبتا ایده‌آل دست یابند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این موضوع در حالی است که در آذرماه سال گذشته از میان ۳۳ خودروی تولیدی تنها ۲ خودرو دارای ۴ ستاره کیفی بودند. بنابراین خودروهای ایده‌آل ۰۶/ ۶ درصد جدول کیفی را به خود اختصاص داده بودند.

از سوی دیگر ۱۴ خودرو در آذرماه سه ستاره کیفی را به‌دست آورده‌اند که این به معنای آن است که ۹/ ۳۵ درصد خودروها، کیفیت متوسطی دارند.

اما آذرماه سال گذشته تنها ۱۰ خودرو با سهم ۳۰/ ۳۰ درصدی سه ستاره کیفی را به خود اختصاص داده بودند که این موضوع نیز نشان از افزایش کیفیت خودروهای تولید داخل نسبت به سال گذشته دارد.

براساس این گزارش، ۱۰ خودرو نیز دو ستاره کیفی دارند. به‌عبارت بهتر ۶۴/ ۲۵ درصد خودروها نیز دارای کیفیت حداقلی هستند؛ این موضوع در شرایطی است که آذرماه سال گذشته ۷ خودرو با سهم ۲۱/ ۲۱ درصد دو ستاره کیفی را در جدول سطوح کیفی به خود اختصاص داده بودند.

اما قابل‌تامل‌ترین بخش این گزارش آن است که تنها ۶ خودرو یک‌ستاره کیفیت را دریافت کرده‌اند که این نشان می‌دهد نزدیک به ۳۸/ ۱۵ درصد خودروها از کیفیت نازلی برخوردار هستند.

این موضوع در حالی است که در آذرماه سال گذشته ۱۴ خودروی تک ستاره با سهم ۴۲/ ۴۲ درصد را به خود اختصاص داده بودند.

اخذ یک ستاره، نشان‌دهنده حداقل کیفیت یک خودرو است و هرچه تعداد ستاره‌ها بیشتر شود، به معنای آن است که آن خودرو از سطح کیفی بهتری برخوردار است.

به این ترتیب بخشی از تغییرات صورت گرفته در رتبه‌بندی به‌دلیل حضور خودروهای جدید در خطوط تولید شرکت‌های خودروساز است که دارای کیفیت متوسط و ایده‌آلی هستند و بخشی دیگر از تغییرات به ارتقای کیفیت خودروهای تولید داخل بازمی‌گردد که توانسته‌اند تعداد ستاره‌های کیفی خود را در سال‌جاری افزایش دهند.

 

منبع: پدال‌نیوز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1335.5
مثقال طلا (%0.2)
739000
1500
سکه امامی (%0.11)
1833000
2000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.88)
6800
60
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.