ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی چند شد؟

ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی چند شد؟

در حالی که شاخص بورس اوراق بهادار تهران این هفته ۳٫۸ درصد افت داشت، ارزش سبد سهام عدالت سهامداران با افتی ۴٫۶ درصدی مواجه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته‌ای که شاخص کل بورس افتی ۳٫۸ درصدی را تجربه کرد، ارزش سبد سهامداران عدالت هم با افت مواجه شد.

در این هفته در تمام روزهای هفته ارزش سهام عدالت با افت مواجه شد، حتی در روزهایی که بورس عملکردی مثبت داشت.

در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۰ آذر ۱۴۰۰، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۱ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان رسید. این در حالی است که هفته گذشته این سبد ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ارزش داشت.

این یعنی سبد سهام عدالت در این هفته ۴٫۶ درصد افت ارزش داشته است.  بدین ترتیب ارزش ۶۰ درصد قابل فروش این سهام هم به ۷ میلیون و ۴۰ هزار تومان کاهش یافت.

سهامداران سهام عدالت یک میلیونی هم این هفته شاهد از دست رفتن یک میلیون تومان از ارزش سبد خود بودند. بر این اساس ارزش سبد سهام عدالت یک میلیونی در پایان روز چهارشنبه ۱۰ آذر ، ۲۲ میلیون و ۵۸ هزار تومان محاسبه شد. ۶۰ درصد سهام قابل فروش این سبد حالا ۱۳ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان می‌ارزد.

اخبار ضد و نقیض در مورد سود سهام عدالت

این هفته سازمان بورس اعلام کرد که سود سهام عدالت سال ۹۸ را به اکثر سهامداران پرداخت کرده است. با این حال بسیاری از مردم از عدم دریافت سودشان می‌گویند.

حسن شجاعی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه سال جاری در توئیتی نوشت، این کمیسیون پیگیر عدم واریز ۱۰ درصد از سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۸ است.

اما سازمان بورس اعلام کرده که طی دو مرحله در مرحله اول ۵۰ درصد سود به مردم پرداخت شده است و حدود ۴۴ درصد دیگر هم در مرحله دوم به مردم پرداخت شد. چهار درصد به صورت افزایش تعداد سهام و حدود ۲ درصد هم همچنان پرداخت نشده است.

سهامداران می‌گویند که این ۱۰ درصد باقی مانده را دریافت نکرده‌اند و فقط همان ۹۰ درصد به حسابشان واریز شده است. آنها می‌گویند سازمان بورس فروش سهام عدالت را آزاد کند، چرا که از سهامشان سود چندانی نبرده‌اند.

مهمترین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند