ازبکستان خواستار صادرات نفت و گندم به ایران شد

ازبکستان خواستار صادرات نفت و گندم به ایران شد
وزیر تجارت خارجی ازبکستان در واکنش به پیشنهاد ایران برای برقراری تجارت آزاد گفت: تعرفه‌های بالایی میان تجارت دو کشور وجود دارد به‌طوری‌که ما نیز قصد صادرات ۵ هزار تن نفت به ایران را داریم.

خوجاف وزیر تجارت خارجی ازبکستان امروز در مراسم افتتاحیه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ازبکستان در واکنش به اظهارات وزیر صنعت ایران برای توسعه روابط تجاری و تجارت آزاد ایران و ازبکستان اظهار کرد: برقراری تجارت آزاد میان دو کشور برای مابسیار مهم است و عقد توافقنامه مورد توجه ما نیز است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: این برقراری روابط ازاد تجاری میان دو کشور روابط اقتصادی دو کشور را به شکلی همه جانبه تحکیم می‌بخشد و ما امیدواریم در ماه ژوئیه که سفر مقامات بلندپایه (ایران) به کشورمان انجام می‌شود تمهیدات لازم برای امضای توافقنامه صورت گیرد.

وزیر تجارت خارجی ازبکستان افزود: با سفر ما به ایران تجارتخانه ازبکستان در ایران افتتاح می‌شود تا تولیدات دو کشور به نمایش درآید.

قصد صادرات نفت و گندم به ایران داریم

خوجاف با بیان اینکه تعرفه بالایی برای تجارت میان دو کشور وجود دارد گفت: ما قصد تحویل ۱۰۰ هزار تن گندم و ۵ هزار تن نفت به ایران را داریم که در این ارتباط با مقامات ایرانی صحبت کرده‌ایم و امیدواریم به نتایج مطلوبی برسیم.

وی با بیان اینکه ازبکستان حبوبات خود را به کشورهای خاور نزدیک صادر می‌کند گفت: ما در سال جاری برنامه صادرات ۲۰۰ هزار تن حبوبات را داریم که می‌توانیم بخشی از آن را به ایران صادر کنیم.

فعالیت بانک ازبکستان با ایران در چارچوب FATF است

وزیر تجارت خارجی ازبکستان در واکنش به تقاضای ایران برای توسعه روابط بانکی گفت: در سال ۲۰۱۷ بانک‌های ایران در چارچوب FATF به توافق رسیدیم و دستورالعمل مشخصی در این زمینه داریم.

وی در واکنش به پیشنهاد ایران برای امکان استفاده از کارت‌های بانکی دو کشور در سفر گفت: در صورتی که پروژه شما با ترکیه و روسیه در این زمینه به نتیجه رسید ما نیز آمادگی داریم تا آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند