کد خبر: 132995

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس:

از دیدگاه مجلس، بانک مرکزی مسئول مشکلات کاسپین است

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس به استناد حکمی که بازرس دادگستری در مشهد صادر کرده، گفت: بانک مرکزی باید بر جذب سرمایه مجدد ٧ تعاونی این موسسه نظارت می‌کرد لذا از منظر مجلس بانک مرکزی مقصر است.

سرویس بانک و بیمه -

به گزارش تجارت‌نیوز، حسن حسینی شاهرودی با اشاره به توضیحات سیف و معاونان وی درباره مشکلات موسسه مالی و اعتباری کاسپین در کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از ٧ تعاونی که در موسسه کاسپین ادغام شده بود، ۵ تعاونی بدون مشکل بوده و تنها ٢ تعاونی فرشتگان و بدر توس دارای مشکل بوده که وعده دادند تا پایان اردیبهشت تکلیف این دو موسسه روشن شده و به اطلاع عموم می‌رسد.

وی با بیان اینکه کاسپین برای تسویه حساب و انحلال ٧ تعاونی تشکیل شده بود، افزود: بنابر گفته معاون بانک مرکزی به استناد حکمی که بازرس دادگستری در مشهد صادر کرده بود، ٧ تعاونی تابلوها را به نام کاسپین تغییر داده‌اند.

این نماینده مجلس ادامه داد: این هفت تعاونی بر اساس آن حکم نه تنها زیر بار تسویه نرفتند، بلکه سپرده‌گذاری جدید انجام شد و در این ایام با نام کاسپین سپرده‌های مردم را جذب کردند، که مشکلات کنونی به وجود آمد.

حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه کمیسیون اقتصادی در حال جمع‌آوری اطلاعات و مستندات و توضیحات مسئولان در این خصوص است، گفت: سپرده‌گذاران دو موسسه فرشتگان و بدر توس نمی‌توانند سپرده‌ها را برداشت کنند اما وضعیت برداشت سپرده ۵ موسسه دیگر مشخص نیست.

وی با بیان اینکه حکم یک بازرس نافی وظایف و اختیارات بانک مرکزی نیست، افزود: جمع‌آوری تابلوی تعاونی و نصب تابلوی کاسپین به جای این تعاونی‌ها در مدت زمان کوتاهی رخ نداده چرا که در این زمان طولانی سپرده‌گذاری‌های مجدد صورت گرفته است.

حسینی شاهرودی تصریح کرد: بانک مرکزی باید بر جذب سرمایه مجدد این تعاونی‌ها نظارت می‌کرد لذا از منظر مجلس بانک مرکزی مقصر است.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.