مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر :

مسافران از كاهش قيمت پروازها استقبال كرده‌اند؟

مسافران از كاهش قيمت پروازها استقبال كرده‌اند؟

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر اظهار كرد: آمار مسافرت‌های هوایی مردم بسیار کم شده و حتی با پایین آوردن قیمتها نیز مردم استقبال نمی‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، کمال دهقان منشادی، مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر با اشاره به وضعیت پروازها گفت: چون در کل کشور و تمام فرودگاه‌ها هم مسافران ورودی و هم مسافران خروجی بررسی می‌شوند احتمال اینکه ويروس از فرودگاهی به فرودگاه دیگر منتقل شود فوقالعاده پایین است؛ گواه این حرف نیز آماری است که در این مدت داشته‌ایم.

وی بیان کرد: از ابتدای اسفند ماه و آغاز شیوع کرونا تا روز ۲۵ اسفند در حدود ۱۹ هزار نفر مسافر از فرودگاه بوشهر تردد کرده‌اند که البته نسبت به آمار بهمن ماه (یک ماه قبل) حدود ۶۰ درصد کاهش داشته و از این ۱۹ هزار نفر، ما هم مسافران ورودی و هم مسافران خروجی را چک می‌کنیم و در این مدت تنها دو نفر مشکوک شناسایی شده‌اند که جواب تست این افراد پس از انتقال به بیمارستان منفی شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر ادامه داد: آمار ۲ نفر مشکوک در ۱۹ هزار نفر ( آنها نیز جواب تستشان منفی بوده) یعنی اینکه درصد انتقال در فرودگاه‌ها با توجه به اقداماتی که در کل فرودگاههای سطح کشور انجام می‌شود بسیار پایین است. در فرودگاه‌ها مسافران ورودی و خروجی تب‌سنجی و روزانه و بعد از هر پرواز کلیه ترمینال‌ها و تجهیزات ضدعفونی می‌شوند، مثلا فرودگاه بوشهر روزی ۳ الی ۴ بار ضدعفونی شده و همه پرسنل با تجهیزات بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و سایر لوازم بهداشتی سر پست خود حاضر می‌شوند. بنابراین با این اقدامات انجام شده امکان انتقال از فرودگاه خیلی پایین آمده است.

این مسئول اظهار کرد: مسئله مهمتر اینکه تعداد پروازها فوق‌العاده کاهش پیدا کرده است. یعنی نسبت به بهمن ماه تقریباً تعداد پروازها بین ۴۰ تا ۴۵ درصد کاهش یافته و از هفتهای ۱۰۰ پرواز تقریبا به هفتهای ۶۰ پرواز رسیده‌ایم. دوم اینکه فرقی نمی‌کند مسافر از تهران بیاید یا مشهد، چون هر دو کانون هستند.

دهقان منشادی در خصوص کاهش قیمت بلیط پروازها برای ترغیب مردم به سفر گفت: آمار مسافرت‌های هوایی مردم بسیار کم شده و حتی با پایین آوردن قیمتها نیز مردم استقبال نمی‌کنند. وقتی ۴۸ هزار مسافر به یک باره افت پیدا می‌کند و به ۱۹ هزار مسافر می‌رسد یعنی اینکه حتی اگر مجانی هم باشد بخش زیادی از مردم سفر نمی‌روند. همه قیمت‌ها کم شده چون تقاضا پایین آمده، ضمن اینکه باز هم مسافر نیست و پروازها پر‌ نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعداد پروازها خیلی کم شده است، گفت: پرواز کیش کامل باطل شده، آتا کلیه پروازهایش را باطل کرده، زاگرس در ۱۰ روز گذشته تقریبا ۹۰ درصد پروازهایش را باطل کرده و در این مدت تنها ۲ پرواز انجام داده در حالی که پیش از این روزی ۲ پرواز داشت، در واقع اکثر شرکت ها فعالیت خود را محدود کرده اند.

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر خاطرنشان کرد: من در جلسه استانداری هم مطرح کردم که در فرودگاه‌ها با توجه به اقداماتی که انجام می‌شود امکان انتقال یا شیوع ویروس فوق‌العاده پایین است، باید جاهای دیگری همچون جاده‌ها و خودروها رصد شود.

کمال دهقان منشادی در پاسخ به اینکه آیا مسافران پرواز بوشهر-مشهد به قرنطینه رفته‌اند، عنوان کرد: ضمن تمام اقدامات بهداشتی و حفاظتی انجام شده، از این مسافران برگه تعهدنامه و یک سری اطلاعات گرفته شده تا شناسایی شده باشند و اگر در آینده به هر دلیلی مبتلا شدند بدانند که با چه کسانی بوده اند و چه کسانی همراه آنان بوده‌اند. این اقدام خوبی است که مسافران فرم اطلاعات داشته باشند.

منبع: ايسنا 

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند