کدام اصناف مشمول دریافت وام کرونا هستند؟ (+ فیلم)

کدام اصناف مشمول دریافت وام کرونا هستند؟ (+ فیلم)

یک مقام مسئول در مورد اصناف مشمول دریافت وام کرونا گفت: تا کنون ۳۹۴ هزار فقره تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علاءالدین ازوجی، مدیرکل توسعه و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی توضیح داد: ۳۹۴ هزار فقره تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به میزان بیش از ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است (مهر)

تمدید مهلت دریافت وام جدید کرونا

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته در چهل و نهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا که به ریاست محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری برگزار شد، پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تمدید زمان وام مشاغل آسیب‌ دیده از کرونا به تصویب رسید.

براین‌ اساس صاحبان اصناف مشمول دریافت وام کرونا، تا پایان آذرماه مهلت دارند که برای دریافت وام به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

پیش از این زمان ثبت نام تسهیلات حمایتی کرونا و پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل و کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا برابر مصوبه ستاد ملی مقابله باکرونا در خرداد ۱۴۰۰ تا پایان شهریور تمدید و اعلام شده بود که بانک‌ها تا پایان آبان موظفند تسهیلات کرونا را بپردازند.

وام جدید کرونا مختص صاحبان مشاغل و کسب و کارهای چهار رسته گردشگری، فرهنگ و هنر، ورزش و جوانان و حمل و نقل ریلی و هوایی است که مهلت ثبت نام آنها تا آخر شهریور تصویب شده بود اما کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی این زمان را سه ماه دیگر و تا آخر آذر ماه تمدید کرد.

مهدکودک‌ها، تالارها، پارک‌های آبی و شهربازی‌ها پیش از این جهت بهره مندی از وام کرونا به فهرست اصناف مشمول دریافت وام کرونا شدند.

پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا از جمله سیاست‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است و بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده بودند برای استفاده از تسهیلات مذکور به سامانه کارا معرفی شدند (ایسنا).

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند