اطلاعات مشتریان ایرکانادا به سرقت رفت

اطلاعات مشتریان ایرکانادا به سرقت رفت

شرکت هواپیمایی ایرکانادا تایید کرد که اطلاعات مربوط به بیش از ۲۰ هزار نفر از مشتریان و کاربران اپلیکیشن اختصاصی موبایل این ایرلاین به سرقت رفته است.

این روزها که از گوشه و کنار جهان اخباری مبنی بر سرقت اطلاعات شخصی و هویت کاربران در فضای مجازی و اپلیکیشن‌های مختلف منتشر می‌شود، حالا شرکت هواپیمایی ایرکانادا (Air Canada ) اعلام کرده است که در حد فاصل تاریخ ۲۲ تا ۲۴ اوت سال جاری ۲۰۱۸ میلادی، ورودهای مشکوکی به اپلیکیشن مذکور رخ داده است که به نظر می‌رسد اطلاعات شخصی و هویتی بیش از ۲۰ هزار نفر از مشتریان و کاربران اپلیکیشن اختصاصی این ایرلاین در معرض سوءاستفاده و سرقت قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این اپلیکیشن بیش از ۱.۷ میلیون نفر کاربر دارد که حالا اطلاعات و حریم خصوصی ۲۰ هزار نفر از آن‌ها به سرقت رفته است.

این ایرلاین کانادایی با انتشار پیامی در صفحه رسمی این شرکت همچنین عنوان کرده است که اطلاعات کاربرانی که به احتمال زیاد هکرها به آن دسترسی پیدا کرده‌اند، شامل نام و نام خانوادگی کاربران، آدرس پست الکترونیکی (ایمیل)، شماره تماس آن‌ها و سایر اطلاعات هویتی نظیر شماره شناسایی و غیره می‌شود.

شرکت هواپیمایی ایرکانادا یکی از بزرگترین و فعال‌ترین ایرلاین‌های جهان است که در مسیرهای کوتاه پرواز و بلندپرواز در سراسر جهان فعالیت می‌کند.

 

منبع: وب سایت هکرنیوز

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند