اظهارات زنگنه در مورد قیمت هر بشکه نفت

اظهارات زنگنه در مورد قیمت هر بشکه نفت

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران گفت: 60 دلار، قیمت خوبی برای هر بشکه نفت است، زیرا بازار باید جلوی نوسانات را بگیرد.

وزیر نفت ایران با بیان اینکه ۶۰ دلار، قیمت خوبی برای هر بشکه نفت است در پاسخ به این سوال که آیا قیمت ۷۰ دلاری برای هر بشکه نفت برنت بسیار بالاست؟ گفت: «بله».

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران؛ گفت: 60 دلار، قیمت خوبی برای هر بشکه نفت است، زیرا بازار باید جلوی نوسانات را بگیرد.

زنگنه که در نشست مجمع بین‌المللی انرژی در هند حضور یافته گفت: «من معتقدم در این وضعیت حدود 60 دلار قیمتی مناسب برای هر بشکه نفت است».

وی افزود: «من فکر می‌کنم ما نباید به صورت کوتاه‌مدت به بازار نگاه کنیم. بلکه وضعیت بازار در بلندمدت و میان‌مدت برای ما اهمیت دارد. خیلی مهم است که تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در بازار نوسان نداشته باشند».

وی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت 70 دلاری برای هر بشکه نفت برنت بسیار بالاست گفت: «بله»

زنگنه افزود، امیدوارم ایران و هند بتوانند مشکل اصلی مربوط به توسعه میدان گازی فرزاد را در طی دو ماه آینده به صورت نهایی حل کنند.

در همین حال، رسانه‌های هندی خبر دادند ایران توافق کرده که گاز تولیدی از میدان گازی «فرزاد ب» را از شرکت هندی خریداری کند، اما اختلافات بر سر بازگشت سرمایه شرکت‌های هندی همچنان به قوت خود باقی است.

ایران قبلا اعطای حق توسعه میدان «فرزاد ب» به شرکت «او وی ال» هند را منوط به خرید تمام گازی تولیدی توسط شرکت‌های هندی به قیمت ال‌ان‌جی وارداتی این کشور کرده بود. اما طرف هندی این قیمت را گران می‌دانست و حاضر به خرید گاز به این قیمت از ایران نبود.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند