معاون قوه قضائیه‌ پاسخ داد:

زمان اعدام بابک زنجانی چه وقتی است؟

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: بابک زنجانی پس از بازگشت کامل اموال بیت‌المال اعدام می‌شود و مردم نباید برای اجرای حکم اعدام او عجله کنند.
زمان اعدام بابک زنجانی چه وقتی است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در حاشیه همایش صلح و سازش، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی که چرا بابک زنجانی اعدام نمی‌شود اظهار کرد: این متهم باید تا ریال آخر اموال بیت المال را که مورد سوء‌استفاده قرار گرفته برگرداند اما بخشی از این اموال در خارج از کشور است و فعلا دسترسی به آن نداریم.

وی با ارائه توضیحات تکمیلی در این خصوص افزود: مردم نباید برای اجرای حکم اعدام بابک زنجانی عجله کنند چراکه قوه قضاییه نمی‌خواهد سرنخ این اموال را در خارج از کشور گم کند و باید تمام اموال مورد اختلاس بیت المال بازگردد سپس حکم اعدام این متهم اجرا شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه از بخشایش ۱۳ پرونده قصاص در خراسان شمالی خبر داد و تصریح کرد: تنها سه پرونده از ۱۶ پرونده قصاص در خراسان شمالی اجرا شد و ۱۳ پرونده دیگر مورد بخشش قرار گرفت. امید است مردم با کمک سازمان‌ها و نهادهای مرتبط اقدام به گذشت و بخشش کنند و صلح میان یکدیگر را رواج دهند.

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز