موضوعات داغ:

اعطای تسهیلات صفر درصد به رانندگان حمل‌ونقل عمومی کشور

اعطای تسهیلات صفر درصد به رانندگان حمل‌ونقل عمومی کشور

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: تفاهم‎نامه سه‌جانبه‌ای بین بانک مهر ایران، بیمه دانا و تاکسیرانی و اتوبوسرانی کشور برای اعطای تسهیلات با کارمزد صفر درصد انعقاد شد.

اکبری گفت: تفاهم‎نامه سه‌جانبه‌ای بین بانک مهر ایران، بیمه دانا و تاکسیرانی و اتوبوسرانی کشور برای اعطای تسهیلات با کارمزد صفر درصد انعقاد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه پرداخت تسهیلات صفر درصد به بیمه رانندگان حمل‌ونقل عمومی اظهار کرد: در سال گذشته این بانک ۱۱ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه صفر درصد به ۱ میلیون مشتری ارائه کرده است.

وی افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به منظور پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد صفر درصد برای پوشش‌های بیمه‌ای مورد درخواست تاکسیرانان و اتوبوسرانان عضو اتحادیه، با شرکت سهامی بیمه دانا و اتحادیه‌های تاکسیرانی و اتوبوسرانی سراسر کشور تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

اکبری تشریح کرد: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد صفر درصد برای پوشش بیمه درمان تکمیلی تاکسیرانان و اتوبوسرانان و افراد تحت تکفل، بیمه آتش سوزی واحد‌های مسکونی، بیمه‌نامه اتومبیل (بیمه شخص ثالث و حوادث راننده و بیمه بدنه)، بیمه عمر و حوادث گروهی، بیمه عمر مانده بدهکار برای هر یک از وام‌گیرندگان از محور‌های مورد همکاری در این تفاهم‌نامه است.

وی تاکید کرد: بر این اساس، اعضاء اتحادیه تاکسیرانی و اتوبوسرانی می‌توانند طبق شرایط تفاهم‌نامه حاضر با معرفی طرف متقاضیان به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، از تسهیلات ارائه شده در چارچوب ضوابط بانک مرکزی جهت پرداخت حق بیمه بهره‌مند شوند.

اکبری گفت: اقساط تسهیلات ارائه شده از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، توسط هر یک از بیمه‌شدگان اصلی طی ۱۳ قسط به حساب بانک واریز خواهد شد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ابراز کرد: از آنجایی‌که تفاهم نامه به صورت پنج ساله است بهنگام تمدید هر یک از بیمه‌نامه‌ها، نرخ و شرایط در سنوات آتی، هر ساله بر حسب عملکرد و با رعایت آیین‌نامه‌های بیمه مرکزی، تعرفه‌های ابلاغی وزارت بهداشت و درمان، در رشته درمان طبق تفاهم طرفین صورت می‌پذیرد که به تناسب افزایش حق بیمه‌های آتی، ارائه تسهیلات از سوی بانک نیز افزایش می‌یابد. بدیهی است پرداخت تسهیلات جدید منوط به رعایت ضوابط بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک مرکزی و تسویه تسهیلات قبلی خواهد بود.

وی گفت: در شروع این تفاهم‌نامه، حداقل ۳۰۰ هزار نفر از تاکسیرانان و اتوبوسرانان و خانواده تحت تکفل آنان تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی، ۱۰۸ هزار نفر در بیمه‌های ثالث برای هر سال و ۱۲۸ هزار بیمه‌نامه آتش‌سوزی در پوشش تسهیلات قرض‌الحسنه این بانک قرار خواهند گرفت.

اکبری ادامه داد: در این تفاهم‌نامه مشتریان برای خرید بیمه نامه ابتدا به نمایندگی‌های بیمه دانا مراجعه می‌کنند و نمایندگی براساس فرمت اعلامی بانک و از طریق وب سرویس، اطلاعات آنان را برای اخذ استعلام از سامانه‌های ثبت احوال و اسناد کشور و بانک مرکزی به شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ارسال می‌کند و بانک نیز در صورت عدم مشکل بدهی غیر جاری و چک برگشتی نسبت به تایید اطلاعات مشتری و پرداخت تسهیلات اقدام می‌کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند