اعلام گرمترین شهرهای ایران در امروز

تعدادی از شهرهای کشور امروز و فردا و حتی در پایان هفته رکورد گرمای سال‌جاری را می‌شکنند و گرم‌ترین روزهای خود را ثبت می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس بررسی همشهری از نقشه‌های پیش‌بینی آینده‌نگری وضعیت هوا در کشور ۱۰ شهر کشور با دمای یک درجه کمتر از ۴۰و بالاتر از ۴۰، گرم‌ترین روزهای خود را در سال‌جاری به ثبت خواهند رساند.

ناگفته پیداست که افزایش درجه حرارت شهرهای کشور در تب خشکسالی و بحران آب و گرم‌تر شدن ایران چه مشقتی برای ساکنان مناطق کمتر برخوردار کشور به همراه دارد.

براساس نقشه‌های پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور بیشترین دمای هوای امروز متعلق به شهر اهواز است که رکورد ۴۷درجه بالای صفر را ثبت می‌کند و با حفظ همین درجه تا فردا، روز سه‌شنبه یک درجه گرم‌تر می‌شود و دمای هوا در این شهر به ۴۸درجه بالای صفر می‌رسد.

رکورد دومین شهر گرم ایران ظرف امروز و روزهای آینده نصیب شهر جهانی یزد می‌شود و این شهر امروز با حفظ رکورد ۴۴درجه هوای گرم از فردا تا روز چهارشنبه هر روز یک درجه خنک‌تر می‌شود.

اما شهر قم سومین رکورددار هوای گرم در کشور است. قم امروز ۴۴درجه دمای بالای صفر را تجربه می‌کند و فردا ۲درجه خنک‌تر می‌شود و روز سه‌شنبه باز هم رکورد ۴۴درجه‌ای گرمای هوا را ثبت می‌کند.

شیراز چهارمین شهر گرم ایران خواهد بود. دمای هوا در این شهر امروز به ۴۱درجه می‌رسد که ظرف دو روز آینده با یک درجه کاهش، روزهای خنک‌تری را نسبت به امروز ثبت می‌کند. اما روز چهارشنبه به رکورد ۴۱درجه‌ای خود بازمی‌گردد.

بیرجند در خراسان جنوبی نیز روز گرمی را ثبت خواهد کرد. دمای هوا در این شهر امروز ۴۰درجه است و فردا یک درجه گرم‌تر خواهد شد.

اصفهان اما از امروز تا پایان هفته گرمای ۴۰درجه‌ای را حفظ می‌کند. برخلاف اصفهان اما، بندرعباس امروز یک درجه خنک‌تر از این شهر با درجه حرارت ۳۹درجه بالای صفر است. روز سه‌شنبه اما دمای هوا در بندرعباس با دو درجه افزایش به ۴۱درجه بالای صفر می‌رسد که نشان از گرم‌تر شدن مرکز استان هرمزگان دارد.

در زاهدان نیز وضعیت به همین منوال است. این شهر که در جنوب شرق ایران واقع شده امروز در تب ۴۰درجه‌ای هواست و فردا این تب یک درجه بالاتر می‌رود و دمای هوادر این شهر به ۴۱درجه بالای صفر می‌رسد.

تهران اما امروز یک درجه از روز قبل گرم‌تر است. دمای هوا در این شهر به ۳۸درجه رسیده است که در دو روز آینده با یک درجه کاهش دما مواجه می‌شود اما روز چهارشنبه گرمای هوا در تهران به ۳۹درجه بالای صفر می‌رسد.

دمای هوای کرج در استان البرز نیز گرم‌تر می‌شود و برخلاف روز قبل که رکورد دمای ۳۷درجه در این شهر ثبت شد، گرمای هوا به ۳۸درجه خواهد رسید. طی دو روز آینده کرج دو درجه خنک‌تر می‌شود اما روز چهارشنبه بار دیگر به رکورد گرمای ۳۸درجه بازمی‌گردد.

منبع: روزنامه همشهری

آخرین اخبار اقتصادی را در کانال تلگرامی تجارت‌نیوز دنبال کنید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند