قیمت طلا ثابت ماند / افت یوان و پوند در برابر دلار

قیمت طلا ثابت ماند / افت یوان و پوند در برابر دلار

درحالی‌که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در انتظار شفافیت بیشتر در مورد برگزیت و جنگ تجاری ایالات متحده و چین هستند، شاخص دلار امروز با رشد ۰٫۲ درصدی مواجه شد. قیمت جهانی طلا اما بدون تغییر باقی ماند.

درحالی‌که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در انتظار شفافیت بیشتر در مورد برگزیت و جنگ تجاری ایالات متحده و چین هستند، قیمت جهانی طلا در معاملات روز چهارشنبه بدون تغییر باقی ماند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، هر اونس طلا امروز با قیمت هزار و ۴۸۹ دلار و ۵۹ سنت معامله شد.

به گفته مایل مک‌کارتی، استراتژیست ارشد بازار، تا زمانی‌که توافق نهایی میان آمریکا و چین حاصل و وضعیت برگزیت مشخص نشود، نمی‌توان مسیر خاصی را برای بازار طلا پیش‌بینی کرد. اما انتظار می‌رود قیمت‌ها در محدوده هزار و ۴۹۰ دلار تا هزار و ۵۳۵ دلار در نوسان باشد.

در عین حال نشست فدرال‌رزرو و تصمیم‌گیری در مورد نرخ بهره هفته آینده در روزهای ۲۹ و ۳۰ اکتبر برگزار می‌شود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، موجودی اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز گذشته با کاهش ۰٫۵ درصدی مواجه شده است.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌شود، در ساعات ابتدایی معاملات امروز در بازارهای آسیایی با ۰٫۲ درصد رشد نسبت به روز گذشته، در سطح ۹۷٫۵۴۵ واحد قرار گرفت.

عدم شفافیت در مورد برگزیت و تصمیم پارلمان بریتانیا برای زمان خروج این کشور از اتحادیه اروپا موجب شد پوند امروز با افت ۰٫۱۶ درصدی مواجه شد. هر پوند امروز به‌ازای ۱٫۲۸۵۶ دلار مبادله شد. این در حالی است که روز گذشته نیز پوند در برابر دلار ۰٫۷ درصد کاهش یافته بود.

یوان نیز در مقایسه با روز گذشته در برابر دلار افت کرد. هر یوان امروز به ۷٫۰۷۷۸ دلار رسید.

دلار اما در برابر ین ژاپن با کاهش ۰٫۱۵ درصدی مواجه شد و هر ین در معاملات روز چهارشنبه به‌ازای ۱۰۸٫۳۲ دلار مبادله شد.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند