کد خبر: 203240

افزایش حقوق پاییزه کارگران بخش کشاورزی

مرکز آمار ایران، از افزایش حقوق کارگران میوه‌چین و تنک‌کاران زن در پاییز امسال، نسبت به دوره مشابه پارسال خبر داد.

سرویس کسب‌وکار -

مرکز آمار ایران، از افزایش حقوق کارگران میوه‌چین و تنک‌کاران زن در پاییز امسال، نسبت به دوره مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرکز آمار ایران امروز (شنبه)، متوسط قیمت فروش محصولات و هزینه خدمات کشاورزی را در پاییز ١٣٩۶ منتشر کرد.

در بخش دستمزد نیروی کار، دستمزد کارگر میوه چین مرد ۵۱۸ هزار و ۲۸۴ ریال و دستمزد میوه‌چین زن ۴۲۹ هزار و ۱۴۶ ریال بود که نسبت به فصل پاییز پارسال به ترتیب ۳٫۵ و ١٧.٩ درصد بیشتر شد.

دستمزد کارگر تنک‌کار مرد ۴۷۲ هزار و ۵۹۱ ریال بود که نسبت به پاییز پارسال ٧.۴ درصد کاهش را ثبت کرد.

دستمزد تنک‌کار زن ۲۴۵ هزار و ۹۶۵ ریال بود که نسبت به پاییز پارسال ١٨.٢ درصد افزایش نشان داد.

غلات

پاییز امسال در بخش غلات، متوسط قیمت برنج ١٠٠ هزار و ۶۴١ ریال بود که نسبت به پاییز پارسال ۶ درصد بیشتر شد.

همچنین متوسط قیمت ذرت دانه‌ای ١٠ هزار و ۵٨٩ ریال بود که نسبت به فصل پاییز پارسال ۴٫۶ درصد افزایش یافت.

حبوبات

در بخش حبوبات، متوسط قیمت لوبیا قرمز ۵۲ هزار و ۲۱۵ ریال و لوبیا چیتی ۷۹ هزار و ۱۱۴ ریال بود که نسبت به فصل مشابه پارسال به ترتیب ۶٫۳ و ۴٢.٠ درصد افزایش نشان داد.

محصولات جالیزی

در بخش محصولات جالیزی، متوسط قیمت هندوانه پنج هزار و ۴۷۰، خربزه چهار هزار و ۶۹ و خیار ۱۲ هزار و ۵۸۶ ریال بود که نسبت به فصل پاییز پارسال، قیمت هندوانه ۲۳٫۲ درصد افزایش، خربزه ۲۳٫۴ درصد کاهش و خیار ١١.۶ درصد افزایش یافت.

سبزی

در بخش سبزی، متوسط قیمت سیب‌زمینی ۶ هزار و ۱۵۸ و پیاز هشت هزار و ۴۳۱ ریال بود که نسبت به فصل مشابه پارسال به ترتیب ۴۳٫۶ و ۵٢.۵ درصد بیشتر شد.

همچنین متوسط قیمت گوجه‌فرنگی چهار هزار و ۹۶۲ و بادمجان هفت هزار و ۱۳۷ ریال بود که به ترتیب ٣١.٣ و ٢۶ درصد نسبت به فصل مشابه پارسال افزایش نشان داد.

محصولات علوفه‌ای

در بخش محصولات علوفه‌ای، متوسط قیمت یونجه هشت هزار و ۸۵۹ و ذرت علوفه‌ای یک هزار و ۸۱۸ ریال بود که نسبت به پاییز پارسال به ترتیب ۲۴٫۶ و ١۵.٨ درصد گران‌تر شد.

میوه

در بخش میوه‌های هسته‌دار، متوسط قیمت انار ۱۹ هزار و ۸۲۲ ریال بود که نسبت به پاییز پارسال ۲۲٫۹ درصد افزایش نشان داد.

در بخش میوه‌های دانه‌دار، متوسط قیمت سیب درختی ۱۳ هزار و ۱۹۵ ریال بود که نسبت به فصل مشابه پارسال ۴٫۳ درصد ارزان شد.

متوسط قیمت انگور ۱۳ هزار و ۸۱۱ ریال بود که نسبت به پاییز پارسال ٢٢.١ درصد افزایش یافت.

دامداری سنتی

در بخش دامداری سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده ۱۶۰ هزار و ۱۱۶ ریال و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ۱۳۷ هزار و ۱۴۶ ریال بود که نسبت به فصل مشابه پارسال به ترتیب ۲۴٫۷ و ١۵.١ درصد افزایش را ثبت کرد.

فرآورده‌های دامی سنتی

در بخش فرآورده‌های دامی سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند ۲۸ هزار و ۳۲ ریال و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ۱۱ هزار و ۸۸۰ ریال بود که نسبت به فصل پاییز پارسال به ترتیب ۹٫۳ و ۴.۴ درصد افزایش را رقم زد.

هزینه‌های ماشینی

در بخش هزینه خدمات ماشینی، هزینه شخم زمین زراعی آبی یک میلیون و ۴۶۶ هزار و ۳۱۸ ریال و هزینه شخم زمین زراعی دیم، یک میلیون و ۹۸ هزار و ۸۵۹ ریال بود که نسبت به فصل مشابه پارسال به ترتیب ۹٫۱ و ۹٫۵ درصد بیشتر شد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.