افزایش زمان فعالیت خط ۷ مترو تهران

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه ضمن اعلام خبر افزایش زمان فعالیت خط ۷ مترو تهران از صبح پنجشنبه ۲۵ خرداد، دلایل محدود بودن ساعت خدمات‌رسانی این خط را بیان کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، احسان مقدم با بیان اینکه خط ۷ مترو تهران پیش از این مابین ساعات ۱۰ تا ۱۳ فعال بود، گفت: از پنجشنبه سرویس‌دهی این خط از ۹ صبح آغاز و تا ساعت ۱۴ ادامه می‌یابد. همچنین فاصله گذر خط ۷ همچنان هر ۴۵ دقیقه یک‌بار است و دلایل محدود بودن ساعت خدمت‌رسانی خط ۷ آزمایشی بودن بهره‌برداری اولیه و ادامه فعالیت‌های عمرانی و کارگاهی در مسیر این خط است.

وی ادامه داد: این امر در مراحل ابتدایی آغاز به کار خطوط مترو امری عادی است و در حال حاضر به جز ایستگاه‌های تکمیل شده که در حال پذیرش مسافر هستند، عملیات تکمیل و راه‌اندازی سایر ایستگاه‌های این مسیر ۲۲ کیلومتری با سرعت و جدیت ادامه دارد و این موضوع باعث می‌شود تا سرویس‌دهی به مسافران به صورت محدود انجام شود.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران اضافه کرد: البته همانطور که قبلا هم اعلام شده همزمان با تکمیل عملیات عمرانی و کارگاهی از جمله آماده‌سازی ایستگاه‌های غیرتقاطعی و به‌موازات پاسخ‌گیری از تست‌های فنی دقیق مرحله بهره‌برداری آزمایشی، ساعت خدمت‌رسانی را به سرعت افزایش خواهیم داد.

مقدم در پایان خاطرنشان کرد: انشاالله شهروندان و مسافران محترم در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش مجدد ساعت خدمت‌رسانی و نیز کاهش سرفاصله حرکت قطارها خواهند بود.

براساس گزارش مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، خط ۷ مترو تهران از یکشنبه ۲۱ خرداد کار جابجایی مسافران را از بزرگراه بسیج تا میدان صنعت آغاز کرد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند