کد خبر: 205104

افزایش سطح پایداری برق اهواز نسبت به سال گذشته

شب گذشته بار دیگر شرایطی در اهواز رخ داد و در پی آن رطوبت و گردوغبار به صورت همزمان باعث ایجاد شرایطی شد که می‌توانست خاموشی‌های سال گذشته را دوباره در همان وسعت و شاید هم بیشتر رقم بزند.

سرویس بازار -

درهمین خصوص مسعود صادقی مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر درخصوص بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته برای کاهش آثار ناشی از بروز ریزگردها در شبکه برق اهواز گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۵۵ دستگاه کلید گازی، ۲۰۵ دستگاه کلید جداساز و ۲۴۸۷ عدد اسپیسر در شبکه برق اهواز نصب شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادقی خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از ابتدای امسال تاکنون، ۹هزار و ۳۶۳ درخت متداخل در شبکه فشار ضعیف و بیش از ۲۶۰۰ درخت متداخل درشبکه فشار متوسط برق هرس شده است.

مدیرکل نظارت برتوزیع توانیر همچنین از تعویض بیش از ۴۵ هزار مقره چینی، سلیکونی و عربستانی معیوب، نصب بیش از ۵۲۰۰ عدد چترک ترانس، اصلاح ۲۳۵۰ دستور کار ترموویژن در راستای برنامه مقابله با آثار ریزگردها در صنعت برق اهواز خبر داد و تصریح کرد: همچنین در راستای همین برنامه تاکنون بیش از ۲۹۹۵ کیلومتر شبکه برق مورد شستشو قرار گرفته است.

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر یادآور شد: در صورتی که این فعالیت‌ها براساس یک برنامه زمانبندی دقیق و از پیش تعیین شده انجام نمی شد، اکنون باید شرایط سال گذشته را دوباره در اهواز تجربه می کردیم، این درحالی است که هم‌اکنون شاهد کاسته شدن بسیار زیاد خسارت‌ها و خاموشی‌ها نسبت به سال گذشته هستیم.

برپایه این گزارش، رطوبت شدید به همراه رسوب گردوغبار در تاسیسات به ویژه خطوط فوق توزیع انتقال و مقره‌ها، باعث ایجاد اختلال و نارسانا شدن شبکه‌ها و در نتیجه قطع برق می‌شود.

 

منبع: وزارت نیرو

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.