کد خبر: 205104

افزایش سطح پایداری برق اهواز نسبت به سال گذشته

شب گذشته بار دیگر شرایطی در اهواز رخ داد و در پی آن رطوبت و گردوغبار به صورت همزمان باعث ایجاد شرایطی شد که می‌توانست خاموشی‌های سال گذشته را دوباره در همان وسعت و شاید هم بیشتر رقم بزند.

سرویس بازار -

درهمین خصوص مسعود صادقی مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر درخصوص بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته برای کاهش آثار ناشی از بروز ریزگردها در شبکه برق اهواز گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۵۵ دستگاه کلید گازی، ۲۰۵ دستگاه کلید جداساز و ۲۴۸۷ عدد اسپیسر در شبکه برق اهواز نصب شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادقی خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از ابتدای امسال تاکنون، ۹هزار و ۳۶۳ درخت متداخل در شبکه فشار ضعیف و بیش از ۲۶۰۰ درخت متداخل درشبکه فشار متوسط برق هرس شده است.

مدیرکل نظارت برتوزیع توانیر همچنین از تعویض بیش از ۴۵ هزار مقره چینی، سلیکونی و عربستانی معیوب، نصب بیش از ۵۲۰۰ عدد چترک ترانس، اصلاح ۲۳۵۰ دستور کار ترموویژن در راستای برنامه مقابله با آثار ریزگردها در صنعت برق اهواز خبر داد و تصریح کرد: همچنین در راستای همین برنامه تاکنون بیش از ۲۹۹۵ کیلومتر شبکه برق مورد شستشو قرار گرفته است.

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر یادآور شد: در صورتی که این فعالیت‌ها براساس یک برنامه زمانبندی دقیق و از پیش تعیین شده انجام نمی شد، اکنون باید شرایط سال گذشته را دوباره در اهواز تجربه می کردیم، این درحالی است که هم‌اکنون شاهد کاسته شدن بسیار زیاد خسارت‌ها و خاموشی‌ها نسبت به سال گذشته هستیم.

برپایه این گزارش، رطوبت شدید به همراه رسوب گردوغبار در تاسیسات به ویژه خطوط فوق توزیع انتقال و مقره‌ها، باعث ایجاد اختلال و نارسانا شدن شبکه‌ها و در نتیجه قطع برق می‌شود.

 

منبع: وزارت نیرو

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.02)
1346.5
0.2
مثقال طلا (%0)
625100
سکه امامی (%0)
1486250
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.