قیمت شیر برخی کارخانه‌ها افزایش یافت + عکس

افزایش قیمت شیر

با وجود اینکه مصوبه‌ای برای افزایش قیمت دوباره لبنیات وجود ندارد و مدت زیادی از افزایش قیمت قبلی نمی‌گذرد برخی از برندهای تولید کننده این محصولات قیمت شیر خود را ۲ تا ۶ هزار تومان افزایش داده‌‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت شیر و لبنیات در سال جاری یک مرتبه افزایش یافت اما صنایع شیر به دنبال افزایش قیمت دوباره این محصولات هستند حتی این موضوع در کارگروه تنظیم بازار نیز مطرح و دستور بررسی آن توسط دستگاه های مربوطه صادر شده است اما هنوز مصوبه‌ای برای افزایش قیمت دوباره وجود ندارد.

برخی از برندهای تولید کننده این محصولات قیمت شیر خام خود را بیش از 2 هزار تومان افزایش داده‌اند به طوری که حداکثر قیمت مصوب شیر استرلیزه یک لیتری پاکتی 9 هزار و 900 تومان و حداقل قیمت این محصول 8 هزار و 700 تومان است اما این قیمت‌ها توسط برخی برند‌ها رعایت نمی‌شود و قیمت‌های 12 هزار تومانی تا 12 هزار و 300 تومانی برای محصولات خود در نظر گرفته‌اند.

در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قیمت مصوب هر لیتر شیر بطری کم چرب را 5600 تومان تعیین کرده اما برخی از برندها این محصول را 12 هزار تومان تعیین کرده‌اند.

مصوبه جدید کارگروه تنظیم بازار درباره قیمت شیرخام و لبنیات به شرح زیر است.

« مقرر شد موضوع درخواست اتحادیه دامداران کشور مبنی بر دریافت و توزیع نهاده مورد نیاز دامداران توسط اتحادیه مذکور و پیشنهاد انجمن صنایع لبنی مبنی بر الزام تحویل نهاده در ازای دریافت کالا (شیر و گوشت) در جلسه با مقام عالی وزارت در دستور کار قرار گیرد.

وزارت جهاد کشاورزی با اخذ انگیزه و اسناد مثبته قیمت شیر خام از تشکل ها، نظر رسمی خود را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار اعلام نماید.

انجمن صنفی فرآورده های لبنی و اتحادیه فرآورده های لبنی و اتحادیه دامداران نظر رسمی خود در خصوص آنالیز قیمت شیر خام را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار اعلام نماید.

عوارض صادرات شیر خشک و خامه بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار و شیر غلیظ شده بر اساس محاسبات دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار توسط دفتر مقررات صادرات و واردات به گمرکات ابلاغ گردد.

قیمت محصولات لبنی و چربی بر اساس نرخ جدید محاسباتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان موضوع بند 3 (بررسی قیمت جدید شیرخام) به کارگروه تنظیم بازار اولیه و در صورت تصویب تغییر و تعدیل گردد.»

منبع: تسنیم

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند