موضوعات داغ:

قیمت گوشت قرمز یک ساله ۲ برابر شد!

قیمت گوشت قرمز یک ساله ۲ برابر شد!

هر یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله که در پایان فروردین ماه سال ۹۷ معادل ۳۹ هزار و ۵۲۷ تومان به فروش می‌رفت، در ماه پایانی سال مذکور تا رقم ۸۶ هزار و ۸۲۶ تومان بالا آمد. تورم این محصول توسط مرکز آمار ایران تا ۱۱۹ درصد گزارش شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفند در پایان فروردین ماه سال گذشته، ۴۲ هزار و ۲۳۹ تومان بود، ولی این قیمت در پایان اسفند ماه به رقم ۹۵ هزار و ۵۷۳ تومان رسید که نشان‌دهنده افزایش ۱۲۶ درصدی آن در دوره فروردین تا اسفند ماه سال گذشته است.

هر یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله که در پایان فروردین ماه سال ۹۷ معادل ۳۹ هزار و ۵۲۷ تومان به فروش می‌رفت، در ماه پایانی سال مذکور تا رقم ۸۶ هزار و ۸۲۶ تومان بالا آمد، این محصول در سال گذشته بدون احتساب فروردین ماه ۱۱۹ درصد افزایش قیمت داشته است.

متوسط قیمت یک کیلوگرم از گوشت گوسفند در سال ۹۶، معادل ۳۹ هزار و ۴۶۴ تومان بود، اما در سال گذشته به رقم ۶۰ هزار و ۳۳ تومان رسید، این رقم رشد ۵۲٫۱ درصدی را در مقایسه دو سال مزکور نشان می‌دهد.

مقایسه قیمت هر یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله نیز در مقایسه سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ نشان از رشد ۵۰٫۲ درصدی این محصول دارد.

بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران، تورم گوشت گوسفندی در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۰٫۱ درصد بوده است، تورم ماهانه این کالا (فروردین ماه امسال نسبت به اسفند ماه سال ۹۷) نیز به نرخ ۶٫۱ درصدی رسید.

متوسط قیمت این گوشت در ماه قبل معادل ۱۰۱ هزار و ۴۳۴ تومان بوده است.

متوسط قیمت گوشت گاو و گوسفند در سال گذشته نسبت به سال ۹۶، بیش از ۵۰ درصد گران شده است.

همچنین طبق داده‌های مرکز آمار ایران، تورم گوشت قرمز و گوشت ماکیان در ماه قبل، در دهک اول معادل ۲٫۱۸ درصد و در دهک دهم معادل ۱۱٫۹۸ درصد بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند