مصرف پوشاک داخلی ۲۰ درصد افزایش یافت

مصرف پوشاک داخلی ۲۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت با بیان اینکه ریسندگی‌های کشور با ظرفیت کامل در حال کار کردن هستند، گفت: سال گذشته ۴۷ تا ۴۸ هزار تن افزایش ظرفیت ریسندگی در پنبه را داشتیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت با بیان اینکه ریسندگی‌های کشور با ظرفیت کامل در حال کار کردن هستند، گفت: سال گذشته ۴۷ تا ۴۸ هزار تن افزایش ظرفیت ریسندگی در پنبه را داشتیم.

افسانه محرابی بیان کرد: ریسندگی‌های کشور با ظرفیت کامل در حال کار کردن هستند و سال گذشته ۴۷ تا ۴۸هزارتن افزایش ظرفیت ریسندگی در پنبه را داشتیم.

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت افزود: واحدهای ریسندگی به خوبی در حال فعالیت هستند و ظرفیت مصرف پوشاک کشور نیز ۲۰درصد بالا رفته است. وی با اشاره به اینکه تا سال گذشته ۱۲۰ هزار تن پنبه نیاز داشتیم، ادامه داد: با افزایش ظرفیتی که صورت گرفت و در پایان سال گذشته طرح‌های توسعه‌ای و ایجادی به بهره‌برداری رسید، ۹۸هزارتن واردات پنبه داشتیم و حدود ۶۰ هزارتن پنبه داخلی به‌صورت کامل مصرف شده است.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت تصریح کرد: کارهای خوبی را وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام داده است، ما ظرفیت‌سنجی کردیم؛ به‌طوری‌که در واحدهای پلی استر بر اساس ماشین‌آلاتی که در واحدها نصب کردیم، ظرفیت‌های واقعی مورد توجه قرار گرفت.

محرابی عنوان کرد: بنابراین ما ظرفیت‌سنجی ماشین‌آلات را انجام دادیم و بر اساس ماشین‌آلات نصب‌شده سهمیه‌ها را مشخص کردیم. همچنین بررسی مجدد و اصلاح سهمیه‌های مواد اولیه صنایع در سال جاری بر اساس خرید و تولید سال گذشته صورت گرفت و باعث شفاف‌سازی در فرآیند تولید شد. وی تصریح کرد: طرح افق نیز برای شفاف‌سازی در فرآیند تولید در حال اجرایی شدن است.

منبع: صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند