موضوعات داغ:

افزایش نرخ اوراق وام مسکن

افزایش نرخ اوراق وام مسکن

نرخ هر برگ اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در فرابورس به بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت و همچنان روند صعودی را طی می‌کند.نرخ اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به هر برگ بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد که یک رکود در چندماهه اخیر به شمار

نرخ هر برگ اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در فرابورس به بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت و همچنان روند صعودی را طی می‌کند.نرخ اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به هر برگ بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد که یک رکود در چندماهه اخیر به شمار می رود. در واقع متقاضیانی که سپرده گذاری را برای دریافت وام در بانک مسکن انجام نداده اند باید با مراجعه به فرابورس این اوراق را خریداری کنند.
براین اساس، قیمت اوراق وام مسکن به بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسیده یعنی به عبارتی برای دریافت وام ۶۰ میلیون تومانی خرید مسکن، متقاضیان باید بیش از ۱۰ میلیون تومان اوراق خریداری کنند که رقم بسیار بالایی است و سهم زیادی از نقدینگی آنها را می بلعد.
باوجود اعتراض هایی که در چند ماه اخیر به نرخ اوراق تسهیلات مسکن شده بود اما بازهم به نظر می رسد که تلاشی برای بهبود این وضعیت نمی شود و همچنان این اوراق با نرخ های بالایی به فروش می رسد. این در حالی است که تعریف این تسهیلات برای افزایش توان متقاضیان بازار مسکن بوده و باید به بهبود وضعیت بازار مسکن کمک کند.
این در حالی است که هنوز انتقاداتی به نرخ سود این تسهیلات و زمان بازپرداخت آنها می شود و فعالان بازار مسکن معتقدند که با این شرایطی که بانک مسکن برای ارائه تسهیلات تعیین کرده نمی توان از رکود خارج شد.
در این خصوص حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی به مهر گفته بود: اینکه چه برنامه ای برای کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن وجود دارد تا صرفه اقتصادی بیشتری برای متقاضیان داشته باشد، برعهده بانک است و آنها این موضوع را مشخص می کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی موافق کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی مسکن است، افزود: در هرصورت سیاست کلی معاونت مسکن حمایت از کاهش نرخ سود است، بنابراین از هرگونه برنامه ای در این خصوص حمایت می کنیم.
به گزارش مهر،این در حالی است که نه تنها در این مدت کاهش نرخ سود این وام ها و مدت بازپرداخت مطرح نشده بلکه متقاضیان برای دریافت این وام باید هزینه قابل توجهی را بپردازند که می تواند بازار مسکن را بیش از گذشته در رکود فرو ببرد.
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند