افزایش نرخ تورم در منطقه یورو

افزایش نرخ تورم در منطقه یورو

انتظار می‌رود متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو تا پایان ماه سپتامبر از دو درصد ماه اوت به ۲.۱ درصد افزایش یابد.

دفتر آمار اتحادیه اروپا پیش‌بینی کرد نرخ تورم منطقه یورو به ۲.۱ درصد افزایش یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، انتظار می‌رود متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو تا پایان ماه سپتامبر از دو درصد ماه اوت به ۲.۱ درصد افزایش یابد. بخش انرژی با تورم ۰.۵ درصدی کماکان بزرگ‌ترین محرک افزایش قیمت در این منطقه خواهد بود و پس از آن، تنباکو و مواد غذایی با تورم ۲.۷ درصدی و خدمات با تورم ۱.۳ درصدی در رده‌های بعدی قرار دارند.

پیش‌تر بانک مرکزی اروپا اعلام کرده بود انتظار دارد روند افزایش نرخ تورم در منطقه یورو ادامه داشته باشد. افزایش نرخ تورم در منطقه یورو می‌تواند به بانک مرکزی اجازه دهد برنامه گسترده تحریک بازار خود را که از سال ۲۰۱۵ تاکنون اجرا کرده است، خاتمه دهد. این برنامه با هدف تقویت رشد اقتصادی و افزایش نقدینگی اجرایی می‌شود.

لازم به ذکر است ۱۹ کشور اتریش، بلژیک، قبرس، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی و اسپانیا عضو منطقه یورو هستند. هم‌چنین به‌دلیل موقعیت ویژه کشورهای آندورا، موناکو، سن مارینو و واتیکان، به این کشورها نیز اجازه داده شده است از یورو به‌عنوان واحد پول ملی خود استفاده کنند. هرچند که آمار این چهار کشور در آمارها معمولا لحاظ نمی‌شود.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند