رئیس دفتر رئیس‌جمهور:

واردات واکسن را با جدیت دنبال می‌کنیم

واردات واکسن را با جدیت دنبال می‌کنیم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه در کنار واردات، خط‌های تولید واکسن داخل کشور را افزایش می‌دهیم، گفت: واردات واکسن با جدیت در حال انجام است و تا نیمه اول شهریور ۳۰ میلیون دز واکسن وارد می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامحسین اسماعیلی صبح سه‌شنبه در حاشیه آیین افتتاحیه بخش موقت دارویی بیماران کرونایی داروخانه ۲۹ فروردین نیروی زمینی ارتش با تاکید بر این که واردات واکسن را با جدیت دنبال می‌کنیم گفت: بحث واردات واکسن با جدیت در حال انجام است و غیر از وارداتی که داشتیم، تا نیمه اول شهریورم ۳۰ میلیون دز واکسن وارد می‌کنیم.

وی افزود: ۳۰ میلیون دز بعدی متعاقبا با دستوری که رئیس‌جمهور مبنی بر کوتاه شدن روند واردات دادند، انجام می‌شود و در کنار واردات، خط‌های تولید واکسن داخل کشور را افزایش خواهیم داد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان این که هرچه برای رفع دغدغه‌ها و گرفتاری‌های مردم انجام دهیم حق آنها است، خاطرنشان کرد: هم نیاز دارویی و هم نیاز واکسن و هم سایر نیازها را دنبال می کنیم؛ بنابراین به مردم می گویم دولت اراده و کار جهادی و انگیزه جدی برای رفع مشکلات دارد. خوشبختانه همه همراهان دولت جهادگونه به میدان آمدند و این گرفتاریها برطرف خواهد شد.

کمبود دارو نداریم

اسماعیلی درباره تامین داروهای کرونایی گفت: بنا بر گزارش وزارت بهداشت و درمان و بررسی‌هایی که انجام شده مشکل تامین داروی بیماران کرونایی را نداریم. بیشتر این داروها در داخل تولید می‌شود.

وی همچنین درباره تامین سرم خاطرنشان کرد: مشکل سرم حل شده است. مشکل تولید داخل نیز حل شد. موضوع درمان، موضوع فوریت است، بنابراین در زمینه هم تولید و هم واردات سرم بلافاصله اقدام شد که محموله بسیار خوبی وارد کشور شد و بدون تشریفات گمرکی در تمام داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها توزیع شده است بنابراین مشکل دارو و سرم در کشور نداریم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره اقدامات ارتش و ایجاد داروخانه ظرف ۴۸ ساعت گفت: این یک اقدام جهادی و قابل قدردانی و قابل الگوبرداری توسط بخش‌های دیگر مدیریتی کشور است. این یک الگو برای کار جهادی است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

(عکس تزئینی است.)

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند