افزایش ۱۵ برابری قیمت لوازم قنادی

افزایش ۱۵ برابری قیمت لوازم قنادی

سید رضا امامی میبدی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت نرخ مشخصی به اتحادیه قنادان ارائه نداده است، گفت: افزایش ۱۵ برابری قیمت لوازم اولیه قنادی و نوسانات ارزی علت افزایش قیمت آجیل و شیرینی است.

سید رضا امامی میبدی رئیس اتحادیه صنف قنادان کرج در خصوص قیمت گذاری درصنوف قنادان گفت: اتحادیه قنادان هنوز نرخ انواع شیرینی درقنادی ها را بصورت مشخصی به صنوف ارائه نداده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در اواخر سال نرخ گذاری بصورت آزاد بود سپس بخشنامه‌ای به اتحادیه قنادان خشکبار و بستنی اعلام شده که نرخ گذاری صورت بگیرد و مقرر شده تا از سازمان صنعت و معدن نرخ مصوب مشخص شود.

رئیس اتحادیه صنف قنادان کرج با اشاره به نوسانات قیمت لبنیات درسال جاری گفت: گرانی خامه همچنین افزایش ۱۵ برابری قیمت لوازم اولیه قنادی علل افزایش قیمت انواع شیرینی بوده است.

وی درپاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه به چه علت قیمت ثابتی در انواع شیرینی دیده نمی‌شود و صنوف قنادی قیمت اختیاری دارند، گفت: باید سازمان صنعت و معدن قیمت ثابتی به اتحادیه اعلام کند اما نوسانات قیمت تخم مرغ و انواع لبنیات همچنین بازار رقابت علت اختلاف قیمت در این صنف می‌باشد.

امامی با اشاره به اینکه قیمت گذاری بالا هم باعث می‌شود خریداری نباشد، گفت: بسیاری از قنادان درحال تعطیلی صنف خود هستند به نحوی که در سال ۲۰ قنادی در حال تعطیل شدن هستند همچنین صنف بستنی، آجیل و کافی شاپ نیز جزء این صنوف می‌باشند.

رئیس اتحادیه صنف قنادان کرج با اعلام اینکه سالیانه ۵۰ پروانه کسب صادر می‌شود، گفت: این تعداد با هزینه زیاد شروع به فعالیت می‌کنند اما در آخر به دلیل عدم فروش قنادی‌های خود را جمع آوری می‌کنند.

وی به افزایش قیمت سرسام آور خشکبار و آجیل اشاره کرد و گفت: به دلیل سرما زدگی در فصل بهار و نوسانات ارزی آجیل و خشکبار با افزایش قیمت مواجه شد در عین حال تولید داخلی اندک هم صادر می‌شود چراکه به نفع کشاورز است که با ارز معامله کند.

امامی درپایان گفت: به دلیل افزایش قیمت آجیل و خشکبار درپایان سال جاری ودر بازار شب عید با کاهش قدرت خرید مردم مواجه خواهیم بود.

 

منبع: قدس‌آنلاین

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند