موضوعات داغ:

امضای 8 سند همکاری با بلاروس

امضای 8 سند همکاری با بلاروس

در اختتامیه اجلاس همکاری‌های ایران و بلاروس ٨ سند همکاری بین دو کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و وزیر صنایع بلاروس در زمینه‌های تولید و صادرات دارو و تولید خودرو امضا شد.

ویتالی ووک، وزیر صنایع بلاروس در اختتامیه چهاردهمین اجلاس کمیته مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلاروس با اشاره به اینکه منتظر بازدید تجار ایرانی از کشور بلاروس هستیم گفت: توافقات این اجلاس تمهیدات لازم را برای سفر رییس جمهور بلاروس به تهران فراهم می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر صنایع بلاروس با بیان اینکه به عنوان یکی از روسای کمیسیون مشترک از وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران برای سفر به بلاروس دعوت می‌کنم گفت: امیدوارم توافقات انجام گرفته سطح تعاملات دو طرف را ارتقا دهد و به سطح بهتر و بالاتری برساند.

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران نیز در اختتامیه چهاردهمین اجلاس کمیته مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلاروس نیز گفت: هشت سند همکاری با موضوع نقشه راه و علاوه بر آن در زمینه‌های دارویی، خودرو، اتوبوس و اتوبوس برقی و کامیون‌های گازسوز مورد توافق و امضای طرفین قرار گرفت.

وی با بیان اینکه نقشه راه همکاری‌های دو کشور در یک فضای دوستانه برای سال‌های 2018 تا 2020 تهیه و مورد توافق قرار گرفت افزود: تبادل هیات های عالی رتبه سیاسی، حمایت از یکدیگر در مجامع جهانی و انعقاد توافق نامه‌های مورد نیاز به خصوص توافق تجارت ترجیحی با اوراسیا مورد حمایت دو طرف قرار گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: از طرف بلاروسی همکاری و مساعدت برای حل مشکلات شرکت‌های ایرانی فعال در این کشور را خواستیم که مورد توافق واقع شد.

شریعمداری با اشاره به توافق دو کشور برای ساخت خودروهای سبک و سنگین، اتوبوس‌های برقی و ماشین آلات معدنی گفت: صنایع دارویی و بهداشتی و درمانی زمینه همکاری نوینی برای توسعه همکاری‌ها بود که مورد موافقت قرار گرفت.

این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: در حوزه همکاری‌های بانکی نیازمند مذاکرات تخصصی بیشتری هستیم که این مذاکرات باید پس از اجلاس به فوریت اجرا شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در زمینه همکاری‌های نفتی تجربه ارزشمند جدیدی را آغاز کردیم که آن را حفظ و گسترش خواهیم داد. همچنین یکی از راه‌های گسترش همکاری‌ها، همکاری‌های منطقه‌ای است که مورد توافق طرفین قرار گرفت.

 

منبع: وزارت صنعت

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند