موضوعات داغ:
روحانی خبر داد:

امکان فروش ۳۰ درصد سهام عدالت برای مردم در خرداد

امکان فروش ۳۰ درصد سهام عدالت برای مردم در خرداد

رئیس جمهور با اشاره به آزاد شدن ۳۰ درصد سهام عدالت برای فروش گفت: امیدوارم مردم بتوانند در همین ماه خرداد سهام خود را عرضه کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه ایستادگی در برابر ستمگران و حمایت از مظلومان، یکی از ستون‌های اساسی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: مردم ایران روز قدس را گرامی می دارند و این روز تاکیدی مجدد بر این موضوع است که قدس هرگز فراموش نخواهد شد و در اشغال ستمگران باقی نخواهد ماند.

رئیس جمهور از آگاهی و مسئولیت پذیری مردم در رعایت اصول بهداشتی هنگام برگزاری مجالس دعا و شب های احیاء و قدر، قدردانی کرد.

روحانی با اشاره به آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان که روز قدس نامگذاری شده است آن را از مهم‌ترین مناسبت‌های اسلامی، انقلابی وتاریخی خواند و گفت: روزقدس از ایام بسیار مهم است که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه‌ای دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما در هیچ شرایطی هدف اصلی خود را که ایستادگی در برابر ظالمان و حمایت از مظلومان است، فراموش نمی‌کنیم، افزود: یکی از ستون‌های اصلی جمهوری اسلامی ایران ایستادن در برابر ستمکاران و ظالمان و بپاخاستن در حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم است و براین اساس ما هیچ گاه ظلم را برنمی‌تابیم وروز قدس را همچنان گرامی خواهیم داشت.

رئیس جمهور به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بدست آمده در زمینه مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: در مدت شیوع ویروس کرونا قدم به قدم پیشرفت کرده و هیچ جا عقب نشینی نکردیم و امروز به مرز مهار کرونا رسیده ایم.

روحانی با بیان اینکه راه ما در مبارزه با بیماری کووید ۱۹، قرنطینه آمرانه نبود، گفت: ما با انتخاب سیاست و روش مشارکت داوطلبانه از مردم درخواست همراهی کردیم که خوشبختانه به این درخواست مسئولان و متخصصان پزشکی پاسخ مثبت دادند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تا پایان این بیماری عالم‌گیر هنوز مسیر زیادی داریم، افزود: نباید به موفقیت‌های بدست آمده دلخوش باشیم و از اهمیت این موضوع غافل شویم بلکه همچنان باید با رعایت اصول بهداشتی و حفظ وادامه انسجام و همکاری و همدلی با کمترین خسارت و تلفات به پایان راه برسیم.

روحانی بار دیگر بر حمایت دولت از اقشار نیازمند و آسیب دیده از کرونا تاکید کرد و افزود: دولت به حمایت‌های خود از مردم عزیز که در این مدت مشکلات فراوان اقتصادی و معیشتی داشتند، ادامه می‌دهد و هرجا نیاز به کمک بیشتر دولت باشد در حد توان انجام خواهد داد.

رئیس جمهور با اشاره به تصمیمات روزهای گذشته دولت برای کمک به شرکت‌های حمل و نقل زمینی و هوایی، رانندگان شهری و بین شهری در ادامه کمک به اصناف و مشاغل خسارت دیده از کرونا، تاکید کرد: همه این تصمیمات باید تا پایان خرداد ماه عملیاتی و اجرایی شود.

روحانی با بیان اینکه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به طور کامل تامین و خریدهای لازم انجام شده است و مردم نباید هیچ نگرانی از بابت کالاهای اساسی و مورد نیاز خود در سال جاری داشته باشند، گفت: مردم به شایعات و تردیدهایی که در فضای مجازی مطرح می‌شود، توجه نکنند.

رئیس جمهور صادرات غیرنفتی کشور را برغم وجود شرایط سخت اقتصادی و شیوع ویروس کرونا مطلوب خواند و افزود: گشایش مرزها و تبادلات تجاری با کشورها در حال انجام است که منجر به افزایش و رونق دوباره صادرات غیرنفتی کشورخواهد شد.

روحانی با بیان اینکه مشکلی برای تامین منابع بودجه کل کشور نخواهیم داشت، افزود: مردم به زودی شاهد عرضه اوراق خزانه خواهند بود که بدون ریسک است و تحرک خوبی در بازار ایجاد خواهد کرد و تصمیمات برای رفاه مردم در بخش سهام عدالت نیز گام به گام در حال اجرا است.

وی آزاد شدن ۳۰ درصد سهام عدالت برای فروش را مورد اشاره قرار داد و افزود: امیدوارم مردم بتوانند در همین ماه خرداد سهام خود را عرضه کنند، شورای عالی بورس و وزیر اقتصاد و دارایی در این زمینه همه توان و تلاش خود را انجام خواهند داد تا مردم در این سال سخت اقتصادی شرایط خوبی داشته باشند.

روحانی با اشاره به تحریم‌های ضدبشری آمریکا و افزایش فشار اقتصادی به ملت ایران، افزود: آنها که علیه ملت ایران توطئه کردند و فشار آورند امروز گرفتارترین حکومت دنیا هستند و کاخ نشینان کاخ سفید امروز بدترین شرایط را دارند و درگیر شدیدترین اختلافات داخلی هستند.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط پیش آمده در دو کشور دوست و همسایه ایران یعنی عراق و افغانستان، گفت: از اینکه در کشورعراق با توافق گروه‌های مختلف در این کشور شاهد تشکیل دولت جدید هستیم و اختلافات در افغانستان نیزبه توافق خوبی منجر شده، خوشحال هستیم.

روحانی تاکید کرد: همچون گذشته در کنار دو کشور دوست و همسایه، عراق و افغانستان هستیم و از برقراری صلح و ثبات و آرامش در کشورهای همسایه خود استقبال می کنیم.

رئیس جمهور به موضوع اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی اختصاص داد و با اشاره به پایان فعالیت مجلس دهم، گفت با مجلس دهم که امروز به کار خود پایان داد همکاری خوبی داشتیم و در کنار هم بودیم که البته می توانست این همکاری بهتر باشد.

روحانی فعالیت مستمر و بدون فترت و وقفه ۱۰ دوره مجلس شورای از ابتدای انقلاب تاکنون را از افتخارات نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: از مجلس دهم بخاطر همکاری ها و تفاهم هایی که داشتیم تشکر می کنم و آرزو می کنم که روابط با مجلس آینده نزدیک تر باشد که این به نفع مردم خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه همکاری و تفاهم بیشتر مجلس و دولت منجر به موفقیت بیشتر کشور خواهد شد، افزود: ما تسلیم قانون اساسی هستیم و همه باید در اجرای آن دقیق باشیم.

روحانی با تاکید بر اینکه همه ما اعم از دولت و نمایندگان مجلس وکیل مردم هستیم و این مردم هستند که قدرت خودشان را برای زمان محدودی در اختیار افراد قرار می‌دهند تا در چارچوب قانون اساسی عمل کنند، گفت: مردم دلشان می‌خواهد در این شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و کرونا، منتخبان آنها برای حل مشکلات و پیشرفت کشور بکوشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه ما خادمان مردم هستیم و تفاوتی میان دولت و مجلس در خدمت به مردم نیست، اظهار کرد: همکاری نزدیک با مجلس یازدهم را که از هفته آینده کار خود را آغاز می‌کند، ارزو می کنم و آغاز کار و فعالیت مجلس جدید را به فال نیک می گیرم.

روحانی با اشاره به اینکه مردم هم از دولت و هم از مجلس می خواهند که در کنار یکدیگر و با همکاری و همدلی مشکلات کشور را حل کنند، گفت: از همین جا اعلام می‌کنم که در چارچوب قانون اساسی در کنار مجلس خواهیم بود و باید برای توسعه کشور و حل مشکلات مردم دست بدست هم دهیم

رئیس جمهور افزود: امیدوارم در ماه های آینده شاهد نزدیک تر شدن دولت و مجلس به یکدیگر باشیم و مردم نیزموفقیت مسئولین خود را در اجرای قانون اساسی و فعالیت و تلاش برای حل مشکلات کشور نظاره کنند و بتوانیم ایرانی سرافراز تر را شاهد و ناظر باشیم.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند