فراهم شدن امکان معامله سهام عدالت برای همه مشمولان

فراهم شدن امکان معامله سهام عدالت برای همه مشمولان

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس، از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت و امکان معاملات سهام برای آن دسته از مشمولان که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، راضیه صباغیان اظهار داشت: در راستای اجرای ابلاغیه مورخ ۹ اردیبهشت ۹۹ مقام معظم رهبری، شورای عالی بورس و اوراق بهادار پس از بررسی سازوکار‌های اجرایی نحوه آزادسازی سهام عدالت طی جلسات متعدد، در نهایت در جلسه امروز، مورخ ۴ مرداد ۹۹ آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت را نهایی و ابلاغ کرد.

وی توضیح داد: به استناد این آیین‌نامه، فرآیند‌های قانونی مربوط به افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تعیین شده است که لازم است شرکت‌های یادشده با همکاری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و اداره ثبت شرکت‌ها اقدامات لازم در خصوص افزایش سرمایه و پذیرش شرکت‌های استانی در بورس را در اسرع وقت انجام دهند.

صباغیان افزود: بر این اساس و با انجام این فرآیند، امکان معاملات سهام برای آن دسته از مشمولان که روش غیرمستقیم را برای سهامداری خود انتخاب کرده‌اند و درحقیقت سهامدار شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در استان مربوطه هستند، فراهم می‌شود.

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران (دارندگان سهام عدالت) می‌توانند پس از اخذ کد سجام با ارائه درخواست به یکی از شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز از سازمان، نسبت به ارسال درخواست خرید یا فروش سهام متعلق به خود تا سقف تعیین شده، برای معامله سهام خود در بورس‌ها اقدام کنند.

صباغیان ادامه داد: باتوجه به پایان مهلت انتخاب مدیریت مستقیم یا غیرمستقیم سهام عدالت در ۲۹ خرداد ماه سال جاری، در حال حاضر تعداد افراد مشمول سهام عدالت و پرتفوی سهام آن‌ها در هر یک از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مشخص شده است که به زودی از طریق سایت کدال در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۱۰۰ درصد دارایی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سهام ۳۶ شرکت سرمایه پذیر بورسی است، لذا پذیرش و کشف قیمت آن‌ها در بورس به سرعت امکان‌پذیر بوده و متناسب با تغییر قیمت شرکت‌های سرمایه‌پذیر بورسی، قیمت شرکت‌های سرمایه گذاری استانی نیز تغییر خواهد کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند